Microsoft Teams wprowadza dostęp dla gości

Microsoft Teams wprowadza dostęp dla gości

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
23:11
11.09.2017
0 komentarzy
1541 wyświetlenie

Microsoft Teams ma już 6 miesięcy. Z tej okazji twórcy postanowili wprowadzić długo wyczekiwaną funkcję dostępu dla gości i pokusili się o małe podsumowanie. Dostęp dla gości powinien działać już na wszystkich edukacyjnych i komercyjnych kontach Office 365. Użytkownicy pakietu mogą zapraszać osoby spoza firmy do zespołu, przez co goście mogą uczestniczyć w czatach, spotkaniach czy wspólnej pracy nad dokumentami.

"Dostęp gościnny był jedną z funkcji Teams, o które najczęściej prosili nasi klienci. Pracowaliśmy ciężko, by dobrze ją zrobić" - pisze Lori Wright, główna menadżer w Microsoft Teams. Nowa funkcja działa w myśl trzech zasad: pracy zespołowej, bezpieczeństwa i zgodności z prawem, oraz łatwością zarządzania IT. Co to znaczy? Po pierwsze, gościem w Microsoft Teams może zostać każdy posiadacz konta Azure Active Directory (Azure AD). W przyszłości będzie wystarczać konto Microsoft. Po drugie, dostęp gościnny obłożony jest szeregiem zabezpieczeń, którymi można zarządzać poprzez Azure AD B2B Collaboration. Aktywność gości jest również monitorowana pod kątem nietypowych lub podejrzanych zachowań. Po trzecie, administratorzy mają możliwość centralnego zarządzania sposobem, w jaki goście uzyskują dostęp do ich środowiska Office 365.

Microsoft opublikował też garść ciekawych faktów z pierwszych 6 miesięcy funkcjonowania Teams:

Microsoft Teams

Microsoft Teams został też zaktualizowany z myślą o deweloperach. Wśród nowości znajdziemy wsparcie Botkit dla Teams, integrację z usługami Adobe i nowe narzędzia deweloperskie.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.office.com/en-us/2017/09/11/expand-your-collaboration-with-guest-access-in-microsoft-teams/

Polecamy również w kategorii Office 365

Komentarze

Skomentuj

Autor