Microsoft Game Stack pomoże deweloperom w rozwoju gier

Microsoft Game Stack pomoże deweloperom w rozwoju gier

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:06
14.03.2019
421 wyświetlenie

Microsoft ogłosił dzisiaj powstanie nowej inicjatywy o nazwie Microsoft Game Stack, która ma na celu połączenia narzędzi i usług Microsoftu dla deweloperów gier - zarówno tych niezależnych, jak i całych studiów AAA. Czym dokładnie jest Microsoft Game Stack?

Game Stack gromadzi wszystkie nasze platformy, narzędzia i usługi do tworzenia gier - takie jak Azure, PlayFab, DirectX, Visual Studio, Xbox Live, App Center i Havok - w solidnym ekosystemie, którego może używać każdy deweloper gier. Celem Game Stack jest pomoc w łatwym odkryciu narzędzi i usług potrzebnych do tworzenia i obsługi gry.
– Kareem Choudhry, CVP w Microsoft Gaming Cloud

W Game Stack kluczową rolę odgrywa chmura. Azure zapewnia tu "bloki budulcowe", takie jak platforma obliczeniowa i magazyn, a także usługi natywne dla chmury, od machine learningu i AI, po powiadomienia wypychane i "zakotwiczenie przestrzenne" dla Mixed Reality. Z platformy Azure korzystają już tacy producenci, jak Rare, Ubisoft czy Wizards of the Coast, dla których chmura Microsoftu obsługuje serwery gier wieloosobowych, bezpiecznie przechowuje dane graczy, analizuje telemetrię, chroni gry przed atakami DDOS i trenuje sztuczną inteligencję, by poprawiać immersję gier. Chociaż Azure jest częścią Game Stack, Microsoft podkreśla, że platforma jest chmurowo, sieciowo i urządzeniowo agnostyczna, co należy rozumieć jako zgodność z większością rozwiązań na tych polach.

Drugim ważnym elementem Game Stack jest PlayFab, kompletna usługa back-endowa do budowania i obsługiwania gier prowadzonych w czasie rzeczywistym. W styczniu zeszłego roku przejął ją Microsoft, a dziś firma ogłasza, że wprowadza PlayFab do rodziny Azure. Również dziś uruchomionych zostało kilka nowych usług w fazie public oraz private preview, takich jak PlayFab Matchmaking, PlayFab Party, PlayFab Game Insights, PlayFab Pub Sub i PlayFab User Generated Content.

Azure i PlayFab to potężne połączenie. Azure zapewnia niezawodność, globalną skalę i bezpieczeństwo klasy korporacyjnej. PlayFab dostarcza do Game Stack zarządzane usługi rozwoju gier, analitykę w czasie rzeczywistym i możliwości LiveOps. Jesienią ubiegłego roku zobaczyliśmy, co te dwie platformy mogą zdziałać razem na serwerach PlayFab Multiplayer Servers, które umożliwiają bezpieczne uruchamianie i skalowanie gier wieloosobowych poprzez dynamiczne hostowanie serwerów za pomocą chmury obliczeniowej Azure.
– Kareem Choudhry, CVP w Microsoft Gaming Cloud

Następnym ważnym elementem jest Xbox Live. W ciągu ostatnich 16 lat Xbox Live stał się jedną z najbardziej dynamicznych i zaangażowanych społeczności graczy na świecie - przypomina Choudhry. Xbox Live w Game Stack będzie odpowiadać za obsługę tożsamości i usługi społecznościowe. Rozszerzy on ponadto swoją wieloplatformowość dzięki nowemu SDK przeznaczonemu na urządzenia z iOS i Androidem. Ostatnimi częściami składowymi w Microsoft Game Stack są App Center oraz Visual Studio Code, w obu przypadkach połączone z PlayFab.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-game-stack-aims-to-help-game-developers/

Polecamy również w kategorii Microsoft Azure