Xbox Live wchodzi na iOS i Androida

Xbox Live wchodzi na iOS i Androida

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:46
14.03.2019
363 wyświetlenia

O rozszerzeniu wieloplatformowości Xbox Live wspominaliśmy już w kontekście Microsoft Game Stack. Warto jednak przyjrzeć się temu tematowi bliżej. Pogłoski o otwarciu się Xbox Live na gry zewnętrzne na platformach iOS, Android i Switch pojawiły się już w zeszłym miesiącu. Dziś potwierdził je Microsoft, ale bez wzmianki o konsoli Nintendo.

Do tej pory Xbox Live na iOS i Androidzie ograniczał się tylko do własnych produkcji Microsoftu, takich jak Microsoft Solitaire Collection. Teraz ograniczenia te zostaną zniesione, a deweloperzy będą mieli możliwość podpięcia usług Xbox Live do swoich gier. Pomoże to nie tylko w podniesieniu ruchu w Xbox Live, jego statystyk i przychodów, ale też pomoże deweloperom w dotarciu do jednej z największych i najbardziej żywotnych społeczności graczy. Microsoft wymienia korzyści, jakie dzięki temu osiągną deweloperzy mobilni:

  • Zaufana tożsamość w grach: dzięki nowemu Xbox Live SDK deweloperzy mogą się skupić na tworzeniu gier i skorzystać z zaufanej sieci tożsamościowej Microsoftu, by wspierać logowanie, prywatność, bezpieczeństwo online i konta dzieci.
  • Bezproblemowa integracja: nowe oferty usług i brak certyfikacji Xbox Live dają mobilnym deweloperom elastyczność w zakresie budowania i aktualizowania ich gier. Deweloperzy używają po prostu tych usług, które najlepiej odpowiadają ich potrzebom.
  • Żywa społeczność graczy: deweloperzy mogą dosięgnąć rosnącej społeczności i połączyć graczy na różnych platformach, tworzyć wyszukane sposoby na osiągnięcia, korzystać z Gamerscore i statystyk "hero" - wszystko po to, by utrzymać zaangażowanie graczy.

Oczywiście chodzi nie tylko o podniesienie statystyk. Zza tego wszystkiego wyłania się koncepcja Xboksa jako usługi wieloplatformowej. Microsoft już wcześniej zapowiedział Project xCloud, usługę streamingu gier, pozwalającą grać w nawet bardzo wymagające tytuły z Xboksa na względnie słabych urządzeniach, jakimi są telefony. Jesteśmy ciekawi, czy oferta Xbox Live rozciągnie się w przyszłości na Switch oraz czy (jak mówią plotki) to samo stanie się z Xbox Game Pass. Więcej na ten temat Microsoft będzie miał do powiedzenia na zbliżających się konferencjach GDC i E3.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/microsoft-officially-announces-xbox-live-for-ios-and-android

Polecamy również w kategorii Usługi Xbox