Microsoft Edge na Androida teraz ze wsparciem dla AdBlock Plus

Microsoft Edge na Androida teraz ze wsparciem dla AdBlock Plus

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:16
19.06.2018
0 komentarzy
701 wyświetlenie

Wprowadzenie wsparcia dla rozszerzeń w Edge na PC było swego czasu sporym wydarzeniem, a już szczególnie obecność AdBlocka, bez którego trudno sobie wyobrazić poruszanie się po współczesnym Internecie. Teraz historia zatacza koło, a to za sprawą aktualizacji Edge na Androida. Nowa wersja beta przeglądarki dodaje bowiem wsparcie dla kanonicznej wtyczki do blokowania reklam.

Microsoft Edge Android z AdBlock Plus

Microsoft wypuścił dziś nową kompilację Edge beta o numerze v42.0.02055, która wprowadza natywne wsparcie dla blokowania reklam. Microsoft do tego celu użył rozszerzenia AdBlock Plus. By nową funkcję włączyć, udajemy się do ustawień (Settings) i menu Block Content.

AdBlock Plus jest najpopularniejszym blokerem reklam dla przeglądarek, a liczba jego instalacji przekracza 100 milionów. Używając go, nie dopuszczamy do pojawiania się większości reklam, wyskakujących okienek, reklam wideo na YouTube i reklam na Facebooku. Teraz całą tą zbędną zawartość możemy wyłączyć za jednym razem również w Edge na Androidzie.

Edge na urządzenia z Androidem pobierzemy bezpłatnie z Microsoft Store, jednak przeglądarka nie wspiera systemu w polskiej wersji językowej. By zadziałała w spolszczonym Androidzie, pobieramy ją ze źródła zewnętrznego. Z naszego poradnika dowiecie się, jak to zrobić.

Aktualizacja 25.06.2018: wsparcie dla AdBlock Plus dotarło również do Edge na iOS.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.microsoft.emmx

Polecamy również w kategorii Android

Komentarze

Skomentuj

Autor