Kontrola dostępu do sieci

Kontrola dostępu do sieci

 Microsoft
Microsoft
00:00
07.04.2006
8643 wyświetlenia

System Windows XP zawiera wbudowane funkcje służące do blokowania dostępu ze strony intruzów. Odbywa się to poprzez ograniczenie uprawnień osób próbujących uzyskać dostęp do komputera z sieci do poziomu "gościa". Jeśli intruz próbuje się włamać do komputera i uzyskać nienależne mu uprawnienia poprzez zgadywanie haseł, próby te będą się kończyły niepowodzeniem lub też intruz uzyska tylko ograniczony dostęp, odpowiadający poziomowi gościa.

Zarządzanie uwierzytelnianiem w sieci
Coraz większa liczba komputerów opartych na systemie Windows XP Professional jest dołączona bezpośrednio do Internetu, a nie do domen. W efekcie szczególnej wagi nabiera właściwe zarządzanie kontrolą dostępu (łącznie z silnymi hasłami oraz zezwoleniami dla różnych kont). Aby zapewnić odpowiedni poziom bezpieczeństwa, relatywnie anonimowe ustawienia kontroli dostępu powszechnie związane z otwartymi środowiskami internetowymi muszą zostać ograniczone.

Uwzględniając te obostrzone wymagania, domyślnie w systemie Windows XP Professional wszyscy użytkownicy logujący się za pośrednictwem sieci musza korzystać z konta Gość. Ta zmiana ma na celu uniemożliwienie hakerom próbującym uzyskać dostęp do systemu za pośrednictwem Internetu zalogowanie się przy użyciu lokalnego konta administratora, które nie wymaga hasła.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Informacje zaawansowane