Gościnny dostęp możliwy teraz także w Microsoft Planner

Gościnny dostęp możliwy teraz także w Microsoft Planner

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:02
30.03.2018
0 komentarzy
892 wyświetlenia

Miesiąc temu rozbudowana funkcja dostępu dla gości została dodana do Microsoft Teams. Oznacza to możliwość dostępu do czatu, plików i spotkań osobom spoza organizacji bez konieczności posiadania konta Azure AD i z zachowaniem wielu zasad bezpieczeństwa. Teraz wsparcie dla tego rodzaju dostępu zostało rozszerzone na aplikację Microsoft Planner. Funkcja wejdzie w życie w najbliższych dniach.

Microsoft Planner

Dostęp dla gości w Office 365 Groups i Microsoft Teams pozwala użytkownikom końcowym współpracować z osobami spoza ich organizacji. Gdy jako administratorzy decydujemy się na umożliwienie takie dostępu, możemy go przydzielić dla takich obszarów, jak pliki, czaty zespołowe, konwersacje grupowe, zaproszenia do kalendarza i notesy grupowe. Dzięki ostatniej aktualizacji Office 365 możliwe to będzie także w odniesieniu do Microsoft Planner. Osobom pełniącym rolę gości można będzie bowiem udostępnić dowolne plany grup i zespołów tworzone w Plannerze.

Jak zapowiada Microsoft, funkcjonalność zacznie być udostępniana w najbliższych dniach, a do wszystkich w Office 365 trafi maksymalnie pod koniec kwietnia. Czy należy się na to przygotować? Właściwie nie ma takiej potrzeby. Zmiana dotyczy praktycznie tylko zespołów, które zapraszają w swoje szeregi gości z zewnątrz. Przydzielanie im dostępu do zawartości Plannera będzie odbywać się na takich samych zasadach, jak przy zawartości innych rodzajów.

Więcej szczegółów na temat funkcjonalności znajdziecie w naszym wcześniejszym tekście. Jeśli z kolei chcielibyście poznać lepiej aplikację Microsoft Planner, zachęcamy do zapoznania się z naszymi poradnikami.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/Planner/Oh-yeah-guests-users-support-is-finally-coming-to-Planner/td-p/176913

Polecamy również w kategorii Office 365

Komentarze

Skomentuj

Autor