Geralt w 4K. Wiemy, co dokładnie zyska Wiedźmin 3 na Xbox One X

Geralt w 4K. Wiemy, co dokładnie zyska Wiedźmin 3 na Xbox One X

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
00:22
02.11.2017
0 komentarzy
1744 wyświetlenia

Trzecia część przygód Wiedźmina ma już swoje (dwa) lata, niemniej jednak pod wieloma względami nie ustępuje najnowszym produkcjom i przez wielu uważana jest za jedną z najlepszych gier wszechczasów. Wiedźmin 3: Dziki Gon wysoko podniósł poprzeczkę w gatunku action RPG, a teraz sam doczekał się aktualizacji na Xbox One X. Już za 5 dni pierwsi posiadacze konsoli będą mogli je uruchomić. Co dokładnie znajdziemy w rozszerzonej wersji na najnowszą konsolę?

Wiedźmin 3

Szczegóły nadchodzącej aktualizacji pochodzą z pierwszej ręki. Ujawnił je Jakub Kutrzuba, jeden z głównych twórców Wiedźmina z CD Project RED. Postanowiliśmy przytoczyć cały zapis jego rozmowy z Willem Tuttle z Xbox Wire.

Co konkretnie robi twój zespół, by ulepszyć Wiedźmina 3: Dziki Gon na Xbox One X?

Dzięki dodatkowej mocy Xbox One X możemy pokazać Wiedźmina 3: Dziki Gon w 4K, zapewniając też wiele poprawek wizualnych, takich jak wyższej jakości cienie, [cieniowanie] ambient occlusion i filtrowanie tekstur, a także tekstury o wyższej rozdzielczości i ogólny wzrost wydajności.

W jaki sposób te ulepszenia wpłyną na doświadczenie gry i dlaczego twój zespół skoncentrował się akurat na tych obszarach?

Piękna oprawa wizualna to jedna z cech wyróżniających Wiedźmina 3: Dziki Gon, tchnąca życie w otwarty świat gry, pełen miejsc do odwiedzenia, tajemnic do odkrywania i przygód, w które można wyruszyć. Podczas ulepszania gry na Xbox One X chcieliśmy wykorzystać dodatkową moc konsoli, aby zapewnić jeszcze lepsze wrażenia wizualne. Podczas grania w Wiedźmina 3 na Xbox One X grafika jest ostrzejsza, a gra prezentuje się żywiej niż kiedykolwiek wcześniej na Xbox.

Jakich reakcji fanów spodziewacie się, gdy zobaczą/zagrają w Wiedźmina 3: Dziki Gon na Xbox One X z tymu ulepszeniami?

Sądzimy, że użytkownicy Xbox, którzy nie grali jeszcze w Wiedźmina 3: Dziki Gon lub którzy chcą ponownie przeżyć ostatnią przygodę Geralta na nowej konsoli, z przyjemnością zobaczą, co osiągnęliśmy w warstwie wizualnej gry na Xbox One X.

Jak wyglądał proces przygotowania i uruchomienia gry na Xbox One X?

Dzięki temu, że Xbox One X wchodzi w skład rodziny Xbox One, nie musieliśmy się martwić kompatybilnością i mogliśmy swobodnie skoncentrować się na tym, co możemy zrobić, aby poprawić grę. Implementacja nowych funkcji wizualnych również była dość bezproblemowa, a Microsoft pomagał nam w całym procesie.

Które z wprowadzonych do Wiedźmina 3 na Xbox One X ulepszeń sprawiło ci największą frajdę?

Dzięki 4K możemy bardziej szczegółowo pokazać wszystko, co stworzyli nasi artyści. I skorzystają na tej wyższej rozdzielczości nie tylko posiadacze telewizorów 4K. Dzięki supersamplingowi skok jakości będzie widoczny nawet na ekranie 1080p.

Co 4K i HDR oznaczają dla twojej gry, gier w przyszłości i rozwijania gier w twoim studio?

Wraz z upowszechnieniem się technologii, 4K wydaje się kolejnym krokiem dla branży gier, by móc osiągnąć więcej w zakresie efektów wizualnych.

Wiedźmin 3: Dziki Gon – Edycja Gry Roku dostępny jest do pobrania ze Sklepu Microsoft, gdzie jego cena wynosi 199 zł. Oczywiście gracze posiadający już swój egzemplarz aktualizację dla Xbox One X mogą pobrać za darmo.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://news.xbox.com/2017/11/01/inside-xbox-one-x-enhanced-the-witcher-3-wild-hunt/

Polecamy również w kategorii Xbox One X

Komentarze

Skomentuj

Autor