Ciemny motyw wkracza do aplikacji Office na Androida

Ciemny motyw wkracza do aplikacji Office na Androida

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
15:53
08.03.2021
1644 wyświetlenia

Microsoft jest w trakcie procesu dodawania ciemnego motywu do wszystkich swoich aplikacji na wszystkich platformach. Obecnie trwają prace nad trybem ciemnym dla mobilnych aplikacji Office (w liczbie mnogiej) i aplikacji Office (tej w liczbie pojedynczej). Na ślad tych zmian natknął się znany inżynier wsteczny Alessandro Paluzzi.

Paluzzi techniką inżynierii odwrotnej dotarł do fragmentów, które stanowią przedsmak większych zmian w aplikacjach Office na Androida. Dotyczy to zarówno poszczególnych edytorów (Word, Excel, PowerPoint), jak też głównej, zunifikowanej aplikacji Office. Inżynier podzielił się paroma zrzutami ekranu, które pozwalają prześledzić zmiany z bliska. Nie ma tu jednak wielkiego zaskoczenia, ale to w sumie dobrze, jako że tryb ciemny powinien być spójny we wszystkich produktach, a wiele z nich już doskonale znamy.

Jak widzimy na jednym ze zrzutów ekranu, użytkownicy będą mogli w opcjach ogólnych wybrać motyw jasny, ciemny lub domyślny systemowy. Dzięki temu ostatniemu aplikacje będą dostosowywały się do ustawień ogólnych, jeśli zmienimy je na poziomie Androida. Co jeszcze można o tym nowym motywie powiedzieć? Po pierwsze, tryb ciemny w Office mocno przypomina ten, który wprowadziła ostatnia aktualizacja Teams (czyniąc ciemny motyw jeszcze ciemniejszym). Po drugie, ciemny motyw zdaje się nie obejmować samego dokumentu, przez co powstaje duży kontrast. Jest to jednak bardzo wczesna i jeszcze niedostępna dla zwykłego użytkownika implementacja, dlatego może to ulec poprawie.

Nie wiadomo, kiedy nowy motyw trafi do użytkowników mobilnego Office'a. Póki co zmiany są zaszyte w aplikacjach i czekają na rozpoczęcie publicznych testów.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/office-apps-office-hub-for-android-dark-theme/

Polecamy również w kategorii Office na Androidzie