Office 365 z lepszym wsparciem dla plików wideo

Office 365 z lepszym wsparciem dla plików wideo

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:30
18.11.2014
0 komentarzy
2074 wyświetlenia

Format wideo staje się coraz bardziej kluczowy dla komunikacji w sieci. Firmy używają go do udostępniania treningów, tutoriali, przekazywania informacji i ogłoszeń. Office 365 wspierał dotychczas formaty multimedialne, jednak nie na taką skalę. Microsoft ogłosił dziś ulepszenie wsparcia dla plików wideo w Office 365. Jak to wygląda w praktyce? O tym poniżej.

"Office 365 Video zapewnia organizacjom bezpieczną i obejmującą cały poziom firmowy platformę do zamieszczania, dzielenia się i odkrywania materiałów wideo. Począwszy od przygotowania nowych pracowników do ich zadań, poprzez rozprowadzenie wiadomości CEO na całą firmę, kończąc na treściach społecznościowych - wideo jest teraz obywatelem pierwszej kategorii, który wzmocni i ubogaci twoją wewnętrzną komunikację" - czytamy na Office Blogs.

Użytkownicy OneDrive dla Firm mogą teraz wgrywać do chmury materiały wideo dla własnych celów lub by podzielić się nimi z innymi. W przypadku standardowych dokumentów czy obrazów było to dotychczas znacznie prostsze. Rozszerzenie wsparcia dla plików wideo było pewnym wyzwaniem, zważywszy na ich rozmiar, różnorodność formatów i kompatybilność sprzętową. Office 365 Video zapewni prawidłowe przetwarzanie tych plików, dzięki czemu obejrzymy je strumieniowo na praktycznie dowolnym urządzeniu. Ułatwi to również wysyłanie plików wideo poprzez Yammer czy SharePoint. Microsoft zapewnia też o stosownym poziomie bezpieczeństwa - treści wideo są bowiem zaszyfrowane i przesyłane z uwzględnieniem wymaganych zasad. Administratorzy mają wgląd i możliwość nadawania praw poszczególnym plikom.

Office 365 Video trafi najpierw do tych subskrybentów Office 365, którzy wybrali program First Release. Microsoft zapowiada, że to jeszcze nie koniec, a w planach jest dużo więcej. Zmiany w usłudze skupią się m. in. na poszerzeniu wsparcia dla urządzeń mobilnych, interakcji z Office Mix i Office Graph, możliwościach osadzania wideo w dokumentach czy witrynach Intranetu, tworzeniu zrzutów ekranu, kolekcji czy wreszcie ulepszeniu samego procesu wgrywania plików.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.winbeta.org/news/microsoft-adds-video-office-365-make-sharing-and-sending-video-easy-enterprise

Polecamy również w kategorii Office 365

Komentarze

Skomentuj

Autor