Redaktor Microsoft zintegrowany ze stronami i wiadomościami SharePoint

Redaktor Microsoft zintegrowany ze stronami i wiadomościami SharePoint

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 12/24/2021, 4:08 PM

Liczba odsłon: 3031

Microsoft Editor - inteligentny asystent pisania w Word, Outlook, Edge, Chrome i nie tylko — otrzymał aktualizację dla programu SharePoint. Redaktor Microsoft pomaga użytkownikom zyskać większą pewność siebie w pisaniu i komunikacji. Jeśli mieliście już do czynienia z podkreśleniami na czerwono (pisownia), na niebiesko (gramatyka) albo na fioletowo (stylistyka), to znaczy, że otrzymaliście pomoc Redaktora!

Autokorekta jest jednym z najlepszych wynalazków, jeśli chodzi o pisanie na komputerze czy telefonie. Z dość dużą skutecznością wyłapuje błędy ortograficzne, ale nie powinniśmy się łudzić, że samo to wystarczy. Aby odbiorca komunikatu dobrze nas zrozumiał, powinniśmy również zadbać o styl i gramatykę. Zwykła autokorekta bazująca na słowniku nam w tym nie pomoże, ale aplikacje wykorzystujące sztuczną inteligencję i przetwarzanie języka naturalnego — już tak. W ten sposób działa właśnie Redaktor Microsoft. Teraz z jego pomocy mogą korzystać użytkownicy Microsoft SharePoint.

Dodajemy usługę Microsoft Editor do witryn i wiadomości programu SharePoint oraz włączamy możliwości sprawdzania pisowni i gramatyki. Umożliwi to przeprowadzenie korekty w SharePoint bez polegania na rozszerzeniu dla przeglądarki "Redaktor Microsoft: sprawdzanie pisowni i gramatyki". Funkcja ta zmienia kolory sugestii na monochromatyczne, gdy są one wyświetlane na tematycznym tle, aby zwiększyć widoczność.
— Microsoft

Microsoft Editor

Według harmonogramu zmian w Microsoft 365 funkcjonalność "SharePoint: MSFT Editor Spellcheck and Grammar in SharePoint Pages" (Feature ID: 88534) dla urządzeń desktopowych zyskała już status ogólnej dostępności (GA) na całym świecie dla standardowych wdrożeń Microsoft 365.