Microsoft Translator na Androida i iOS z nowymi menu wyboru akcentu i języka

Microsoft Translator na Androida i iOS z nowymi menu wyboru akcentu i języka

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 8/18/2021, 10:58 PM

Liczba odsłon: 2975

Microsoft dodał akcenty regionalne do aplikacji Translatora na iOS i Androida. Są one znane jako regiony mowy (speech regions) i dostępne do wyboru przy zamianie tekstu na mowę. Przykładowo, gdy chcemy usłyszeć tekst po angielsku, będziemy mogli wybrać akcent amerykański, brytyjski, australijski albo jeszcze inny. Aktualizacja obejmuje też menu wyboru języka, aby ułatwić zobaczenie, które funkcje tłumacza są dostępne dla którego języka.

Sposób, w jaki mówi się w danym języku, różni się w zależności od regionu. Przykładowo użytkownicy hiszpańskiego wymawiają słowa inaczej w Hiszpanii i inaczej w Meksyku. Teraz aplikacja Microsoft Translator pozwala wybrać, z jakiego regionu mowę chcemy usłyszeć. To świetna rzecz w trakcie podróży, ale przyda się też w nauce języka.

Tłumacz Microsoft

Jeśli natomiast chodzi o ekran wyboru języka, a dokładniej — listę wspieranych języków, to dostał on nowy interfejs, w którym bez problemu zobaczymy, jakie funkcje są wspierane dla danego języka. Wśród nich znajdują się: tekst, mowa, automatyczne rozpoznawanie mowy, obraz, offline i zamiana tekstu na mowę.

Tłumacz Microsoft

Microsoft Translator można pobrać za darmo ze sklepów Google Play i Apple App Store.