Microsoft Copilot Studio i gorące nowości w Copilot dla Microsoft 365 i Windows

Microsoft Copilot Studio i gorące nowości w Copilot dla Microsoft 365 i Windows

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 11/15/2023, 9:00 PM

Liczba odsłon: 1355

Dziś, podczas pierwszego dnia konferencji Ignite 2023, Microsoft przedstawił kilka ważnych zapowiedzi i ogłoszeń związanych z Copilotem. O jednym z nich już pisaliśmy — Czat Bing to od teraz Copilot, tak po prostu. Zmieniają się jednak nie tylko nazwy. Więcej o dzisiejszych komunikatach przeczytacie poniżej!

Spis treści

Copilot i Copilot dla Microsoft 365

Bing Chat to teraz po prostu Copilot. Darmowa usługa stoi niejako w opozycji do Copilota dla Microsoft 365, usługi komercyjnej i wyposażonej w więcej możliwości. Colette Stallbaumer, GM w Microsoft 365 and Future of Work, wyjaśnia bardziej szczegółowo:

Copilot for Microsoft 365 ma te same bazowe możliwości, zakotwiczenie w sieci i komercyjną ochronę danych [co Copilot] oraz, co istotne, dziedziczy on istniejące zasady Microsoft 365 dotyczące prywatności, tożsamości i zgodności — dzięki czemu wiesz, że jest on klasy korporacyjnej. Twoje dane są logicznie izolowane i chronione w Twoim wdrożeniu Microsoft 365 oraz pozostają pod Twoją kontrolą. Copilot for Microsoft 365 nie zmienia żadnych naszych obietnic związanych z rezydencją danych ani obsługą danych. Copilot działa w imieniu indywidualnego użytkownika — a więc nie może uzyskać żadnych informacji, do których podglądu nie masz uprawnień. Copilot for Microsoft 365 ma dostęp do Microsoft Graph i jest zintegrowany z aplikacjami Microsoft 365, których miliony ludzi używają każdego dnia.

Stallbaumer dodaje, że z Copilota dla Microsoft 365 (dawniej Microsoft 365 Copilot) możesz korzystać z Windows i Bing. Poniżej grafika zestawiająca możliwości darmowego Copilota (dawniej Bing Chat) z Copilotem dla Microsoft 365 (30 dolarów miesięcznie na użytkownika). Firma zapowiedziała dziś także Copilot for Sales i Copilot for Service.

Copilot for Microsoft 365

Copilot Pro (dawniej Bing Chat Enterprise) będzie dostępny od 1 grudnia w Microsoft 365 F3, E3, E5, Business Premium i Business Standard. Pozostali będą mogli subskrybować go w cenie 5 dolarów/miesiąc.

Microsoft Copilot Studio

Na konferencji Ignite 2023 padła zapowiedź Microsoft Copilot Studio, narzędzia w podejściu low-code do personalizacji Copilota w Microsoft 365 i tworzenia samodzielnych copilotów. Łączy on zestaw potężnych funkcji konwersacyjnych, takich jak niestandardowe GPT-ów i pluginy generatywnej AI. Możesz dostosowywać Copilot for Microsoft 365 dla swoich własnych scenariuszy firmowych — kompilować, testować i publikować samodzielne copiloty i niestandardowe GPT-y oraz zarządzać i zabezpieczać je z dostępem do odpowiednich danych, kontroli użytkowników i analityki.

Copilot Studio jest dostępne już dziś, a integracja z Copilot for Microsoft 365 jest na razie dostępna w wersji Preview.

Copilot for Microsoft 365 — nowości i zapowiedzi

Copilot w Microsoft Teams

 • W przyszłym roku Copilot w Teams da Copilotowi miejsce przy stole na spotkaniach, przekształcając go w uczestnika spotkań, z którym każdy może wejść w interakcję. Copilot w notatkach współpracy będzie sporządzał notatki przez całe spotkanie i udostępniał je uczestnikom. Można będzie nawet poinstruować Copilota, aby rejestrował konkretne treści, np. "Cytuj Bena", a asystent AI będzie prowadził transkrypcję wypowiedzi tej osoby.
 • Dostępna jest teraz opcja włączenia Copilota na spotkaniach Teams bez transkrypcji. Może on nadal odpowiadać na pytania i dostarczać informacje podczas spotkania, ale bez rejestrowania interakcji.
 • Copilot w Teams

 • Możesz teraz używać Copilota także na kanałach Teams, np. aby syntezować długie posty, uzyskać elementy akcji czy przeglądać kluczowe decyzje.
 • W okienku pisania wiadomości na czacie i kanałach Teams Copilot będzie pomagał Ci pisać wiadomości i dostosowywać ich ton w miejscu, w którym komunikujesz się najczęściej.
 • Od grudnia tego roku inteligentne podsumowania będą zintegrowane z Copilotem, dzięki czemu każdy w organizacji będzie na bieżąco informowany. Pozwoli to również zadawać konkretne pytania o spotkanie i uzyskiwać jasne odpowiedzi.
 • Copilot w Microsoft Whiteboard będzie automatycznie przechwytywał i wizualizował mówione punkty dyskusji podczas spotkania w Teams oraz organizował je w przestrzeni współpracy w Whiteboard, współdzielonej przez wszystkich uczestników spotkania.
 • Copilot w Microsoft Whiteboard

Copilot w Microsoft Outlook

 • Na początku 2024 roku Copilot w Outlook będzie pomagał Ci przygotować się na nadchodzące spotkania — dostarczając podsumowania na podstawie szczegółów zaproszeń, powiązanych e-maile i dokumentów.
 • Copilot pomoże Ci też teraz w nawigacji przez obszerne wątki e-maili dzięki podsumowaniu wątków. Copilot wydobędzie kluczowe informacje i zaproponuje dalsze kroki.
 • Niezależnie od e-maila Copilot może Ci też pomóc zaplanować spotkania na konkretne tematy. Zasugeruje on adekwatnych uczestników, projekty planów, pliki do udostępnienia i godziny, w których wszyscy będą dostępni.

Copilot w Microsoft Loop

 • Na konferencji Ignite ogłoszono ogólną dostępność aplikacji Microsoft Loop — aplikacji zbudowanej z myślą o nowym sposobie pracowania, z elastycznymi kanwami do współpracy, generatywną AI, która tworzy środek ciężkości dla Twoich projektów i przestrzeń dla Twojego zespołu, a także z Copilotem, aby wspólnie myśleć, planować i tworzyć.
 • Poprzez inteligentne tworzenie strony Copilot w Loop prowadzi Cię, sugeruje strony z poprzednich prac i automatycznie adaptuje je do bieżącego projektu lub też tworzy nową stronę z sugerowanymi treściami dostosowanymi do Twoich celów.
 • Copilot w Microsoft Loop

Copilot w Microsoft Word

 • Wkrótce będziesz mógł/mogła korzystać z funkcji nadrabiania zaległości i komentarzy, np. zadając pytanie Jak mogę zobaczyć, co się zmieniło w tym dokumencie? Copilot przedstawi zmiany i poprawki wprowadzone przez każdą osobę, która miała dostęp do dokumentu.

Copilot w Microsoft PowerPoint

 • Z nową biblioteką zasobów marki i obrazów (dostępne wkrótce) możesz poprosić Copilota w PowerPoint, aby użył zasobów Twojej marki i wykorzystał Microsoft Designera do przekształcenia ich z użyciem wizualizacji wygenerowanych przez AI. Nie ma potrzeby robienia zdjęć!
 • Copilot w Microsoft Loop

Microsoft Copilot Dashboard i Microsoft Viva

 • Na konferencji Ignite padła zapowiedź Microsoft Copilot Dashboard, tablicy obsługiwanej przez Microsoft Viva, która pomoże klientom Copilota na każdym etapie transformacji: gotowości, wdrażania i pomiaru. Pulpit nawigacyjny pokazuje, ilu pracowników kwalifikuje się i jest gotowych do korzystania z Copilota na podstawie użycia aplikacji Microsoft 365, dzieli użycie Copilota w różnych aplikacjach i dostarcza wczesne sygnały dotyczące wpływu Copilota na produktywność na podstawie spotkań, czatów, poczty e-mail i dokumenty. Na początku 2024 roku zostaną dodane bardziej zaawansowane możliwości dla klientów posiadających licencję Viva Insights. Obejmują one wskaźniki wdrożenia i wykorzystania Copilota w połączeniu z danymi dotyczącymi współpracy, gotowe raporty dla liderów organizacji, dane behawioralne przed i po, a nawet wnioski z ankiet pracowniczych. Dziś usługa jest dostępna w wersji zapoznawczej.
 • Microsoft Copilot Dashboard

 • Klienci korzystający z Microsoft Viva mogą teraz używać jej za pośrednictwem platformy w Microsoft Copilot. Ma on dostęp do danych i aplikacji Viva oraz pozwala wykonywać zadania, takie jak sprawdzanie kondycji zespołu, wyznaczanie celów i OKR-ów czy uzyskiwanie dostępu do doświadczeń learningowych. Nowa integracja w wersji zapoznawczej będzie dostępna na początku 2024 roku.
 • Copilot w Microsoft Viva Insights, najnowsze doświadczenie zapowiedziane w wersji zapoznawczej na styczeń 2024 roku, umożliwi liderom wprowadzanie promptów w języku naturalnym, aby wyszukiwać dane z Viva Insights i generować speronalizowane, dynamiczne raporty odpowiadające na pytania o ich zespoły i organizacje.
 • Microsoft ogłosił ponadto aktualizacje doświadczeń Copilota w Viva Goals, Viva Engage, Viva Learning i Viva Glint, a także nowe integracje i możliwości nadciągające do Viva Learning, Viva Engage i Viva Amplify.

Pozostałe aktualizacje Copilota

 • Dzięki tematom w Copilocie możesz wykorzystać udostępnioną analitykę Twojej organizacji, aby rozpowszechniać wiedzę dla każdego. Uzyskasz możliwość odkrywania nowych możliwości, podsumowując złożone tematy w wielu połączonych dokumentach.

Copilot w Windows i Windows App

 • Na początku 2024 roku Copilot for Microsoft 365 będzie zintegrowany z pulpitem Windows, pozwalając użytkownikom wprowadzać prompty dotyczące ich zawartości oraz w kontekście Microsoft 365 Graph.
 • Nowe funkcje produktów nadciągają do Windows 365 i Microsoft Azure Virtual Desktop, wliczając w to Windows App — teraz dostępną w wersji zapoznawczej. Windows App łączy Cię z Windowsem w chmurze z wybranego przez Ciebie urządzenia za pośrednictwem Windows 365, Azure Virtual Desktop, Remote Desktop, Remote Desktop Services, Microsoft Dev Box i innych rozwiązań — wszystko w jednej, zunifikowanej aplikacji.
 • Windows 365 oferuje podgląd nowych GPU dla wymagających obciążeń, takich jak projektowanie graficzne, renderowanie, modelowanie 3D, przetwarzanie danych i wizualizacje. Windows 365 jest teraz dostępny także w SKU 16vCore.
 • Nowe możliwości AI w Windows 365 for Cloud PC są już dostępne w wersji zapoznawczej. To m.in. rekomendacje zmiany rozmiaru, pomagające organizacjom lepiej prognozować i dopasowywać rozmiar ich inwestycji Cloud PC.
 • Zarządzanie aktualizacjami to teraz pojedyncze rozwiązanie w Windows Autopatch, które rozszerza się na urządzenia pracowników pierwszej linii i dokonuje aktualizacji w Windows, Windows 365, aplikacjach Microsoft 365, Teams i Microsoft Edge.

Źródło: https://www.microsoft.com/en-us/microsoft-365/blog/2023/11/15/introducing-microsoft-copilot-studio-and-new-features-in-copilot-for-microsoft-365/

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia