Android i Windows Phone w jednym? Jeszcze w tym roku

Android i Windows Phone w jednym? Jeszcze w tym roku

Autor: Piotr Maciejko

Opublikowano: 3/4/2014, 8:53 AM

Liczba odsłon: 2679

Producenci komputerów coraz częściej oferują urządzenia domyślnie wyposażone w dwa systemy – Windows i Android. Wszystko wskazuje na to, że twórcy smartfonów pójdą w ich ślady. Indyjski koncern – Karbonn Mobiles – oświadczył, że już niebawem dostarczy na rynek urządzenia mobilne wyposażone domyślnie w Windows Phone i Android.

The Times of India donosi, że firma podpisała już umowę licencyjną z Microsoftem. Pierwsze urządzenia mają się pojawić za około 6 miesięcy. Nie wiadomo do końca jakiego rodzaju udogodnienia ma przynieść takie rozwiązanie, pewnym jednak jest, że smartfony wyposażone w dwa systemy będą skierowane przede wszystkim dla profesjonalistów i entuzjastów. Pierwszymi urządzeniami firmy Karbonn Mobiles prawdopodobnie będą Windows Phone’y wyposażone w dodatkowy system mobilny. Stało się to możliwe dzięki zmianą wprowadzonym w umowie przez Microsoft. Gigant tłumaczy swoją decyzję chęcią otwarcia platformy Windows Phone na inne rozwiązania.

Prawdopodobnie HTC również zamierza pójść tą samą drogą. Ponoć firma ma stworzyć urządzenia wyposażone w dwa systemy, w zamian za obniżenie opłat licencyjnych na Windows Phone. Na oficjalne oświadczenia trzeba jednak poczekać co najmniej do kwietniowej konferencji BUILD. Ma zostać na niej zaprezentowana deweloperska wersja Windows Phone 8.1.

Nowa wersja mobilnego systemu Microsoftu ma obsługiwać podwójne karty SIM oraz wirtualne przyciski ekranowe. Zmniejszyła się również minimalna zalecana ilość pamięci wewnętrznej, w przypadku Windows Phone 8.1 będzie ona wynosić zaledwie 4 GB.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia