Aktualizacja firmware'u dla Lumii 950 i 950 XL

Aktualizacja firmware'u dla Lumii 950 i 950 XL

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 12/23/2015, 4:28 PM

Liczba odsłon: 3387

Nowa era Windows 10 Mobile rozpoczęła się od pierwszorzędnych flagowców. Lumia 950 i 950 XL nie są jeszcze szeroko rozpowszechnione na całym świecie, niemniej prezentują cały zakres możliwości nowego systemu. Microsoft liczy, że smartfon największe triumfy zacznie święcić w zbliżającym się okresie świątecznym, więc już teraz postanowił wypuścić aktualizację jego oprogramowania.

Najnowsza wersja Windows 10 dla smartfonów Lumia to 10.0.10586.29. Wśród kluczowych zmian znalazły się usprawnienia łączności Bluetooth oraz funkcji autouzupełniania w przeglądarce Edge. Nowy firmware dla Lumii 950/950 XL oznaczono z kolei numerem 01078.00027.15506.020xx. Jego dostępność zależy w dużj mierze od operatora sieci. Aktualizacja nie obejmuje modelu Lumia 550. Jego użytkownicy mogą co najwyżej zaktualizować sam system. Poniżej przytoczymy listę najważniejszych nowości:

  • Usprawnienia stabilności i wydajności.
  • Poprawione wsparcie dla kart pamięci SD.
  • Poprawione ustawienia automatycznej jasności ekranu.
  • Rozwiązany problem z aparatem: szum nie powinien pojawiać się na zdjęciach przy słabym oświetleniu.
  • Rozwiązany problem z odtwarzaniem: wideo w 4K nie powinno generować pasków podczas odtwarzania wstecz.

Aktualizacja firmware'u powinna uruchomić się automatycznie. Nie lubicie czekać? Możecie sprawdzić jej dostępność w Ustawieniach > Aktualizacje i zabezpieczenia > Aktualizacje telefonu > Sprawdź aktualizacje. Jeśli aktualizacja została potwierdzona przez operatora i jest dostępna dla naszego regionu, po kilku sekundach powinniście otrzymać komunikat z prośbą o potwierdzenie. Następnie nowy firmware pobierze się i zainstaluje na waszej Lumii. Warto uzbroić się w cierpliwość i szybkie łącze.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia