Zaprojektuj własny kontroler! Xbox Design Lab trafi na rynek europejski

Zaprojektuj własny kontroler! Xbox Design Lab trafi na rynek europejski

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
01:26
27.08.2016
1 komentarz
2768 wyświetleń

Z wystąpienia Microsoft na tegorocznej edycji E3 pamiętamy głównie dwie rzeczy: Xbox One S i Project Scorpio. Na tym jednak nie skończyły się zapowiedzi, bowiem firma pokazała też Xbox Design Lab (XDL) - stronę pozwalającą graczom projektować i personalizować swoje kontrolery Xbox. Witryna działa od 14 czerwca i od tego czasu klienci mogli zamawiać w przesprzedaży własne kontrolery. Ich wysyłka ruszyła dzisiaj.

Microsoft wcześniej wspominał, że zamówienia będą realizowane dopiero we wrześniu, jednak z nieznanych powodów kontrolery są wysyłane już od dzisiaj. Czym właściwie charakteryzują się urządzenia ze stajni Xbox Design Lab? Przede wszystkim niebywałą możliwością personalizacji. Dostosować można kolor praktycznie każdego elementu kontrolera oraz wygrawerować na nim swoje imię lub gamertag. Gracze nie muszą już polegać na klasycznym wzornictwie kontrolera Xbox One czy na jego ekskluzywnych, limitowanych wydaniach. Wystarczy puścić wodze fantazji i dopasować kolorystykę urządzenia do własnego stylu. Jest w czym wybierać, bowiem Xbox Design Lab oferuje blisko 8 milionów możliwych konfiguracji!

Pierwsza partia zaprojektowanych przez użytkowników kontrolerów opuściła już linie produkcyjne, jednak na razie nie mamy się z czego cieszyć. Wysyłka odbywa się tylko na terenie USA, gdzie koszt urządzenia to 79 dolarów (ok. 305 zł), a dodatkowego graweru - 10 dolarów (ok. 38 zł). Microsoft zapowiedział wprawdzie rozszerzenie programu na Europę, jednak stanie się to najszybciej w przyszłym roku.

Zaprojektować swój kontroler można na stronie xboxdesignlab.xbox.com, ale nie jest ona jeszcze dostępna dla klientów z Polski. Cóż, pozostaje tylko czekać na obiecane uruchomienie serwisu!


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/microsoft-has-begun-shipping-its-xbox-design-lab-custom-controllers

Polecamy również w kategorii Xbox One

Komentarze

  • s3b0 11:48 30.08.2016

    ...wszystko fajnie i pewnie znajdą sięludzie co będą chcieli takie kolorowe ale pewnie więcej ludzi by się znalazło gdyby można było położyć na tym jakąś swoją wybraną grafikę :)

Skomentuj

Autor