Menu kategorii
 • Wygodne logowanie do Outlook w telefonie poprzez kod QR

  Wygodne logowanie do Outlook w telefonie poprzez kod QR

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  14:34
  10.01.2022
  5652 wyświetlenia

  Microsoft od kilku lat mocno promuje podejście passwordless i udostępnia szereg sposobów, by logować się do jego usług bezpiecznie i bezhasłowo. Przy wieloskładnikowym uwierzytelnianiu często wykorzystuje się smartfona, ale może to też działać w drugą stronę — to zawartość na PC może służyć do zalogowania na urządzeniu mobilnym. I taka właśnie opcja pojawiła się w Outlook.

  Microsoft stopniowo wypełniania pasek narzędzi Outlook.com nowymi ikonami. Skróty te umożliwiają szybkie wykonywanie popularnych akcji, jak choćby rozpoczęcie czatu lub rozmowy w aplikacji Teams. Najnowsza z nich otwiera wyskakujące okienko z wygenerowanym kodem QR. Po jego zeskanowaniu aparatem smartfona uzyskamy szybki dostęp do Outlooka na urządzeniach z systemami Android i iOS.

  Outlook - kod QR

  Sposób jest o tyle wygodny, że dzięki niemu unikniemy konieczności wpisywania hasła tekstowego na smartfonie. Będzie to zatem spore udogodnienie dla osób, które używają długich i bezpiecznych haseł (ze znakami różnej wielkości, cyframi i symbolami), których pisanie na niewielkim ekranie dotykowym jest mało wygodne i zajmuje dużo czasu.

  Funkcja logowania poprzez kod QR jest stopniowo udostępniana wszystkim użytkownikom bezpłatnych kont Microsoft, którzy korzystają z programu Outlook w sieci Web (Outlook.com).


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-is-making-it-easier-to-access-your-outlook-mail-on-your-phone/

  Polecamy również w kategorii Outlook