Windows Core OS pokaże swoje możliwości na HoloLens 2.0

Windows Core OS pokaże swoje możliwości na HoloLens 2.0

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
16:58
27.09.2018
285 wyświetleń

Windows Core OS to system dla "całkiem nowych urządzeń". O takim zastosowaniu nowej powłoki dla Windows 10 pisał w zeszłym miesiącu jeden z inżynierów Microsoftu. Dopiero jednak w tym tygodniu stało się jasne, o jakie urządzenia chodzi. Na konferencji Ignite pokazano w akcji działanie Surface Hub 2X, ale wygląda na to, że nowe możliwości wykorzysta nie tylko gigantyczny tablet. WCOS jest już prawdopodobnie w drodze na HoloLens 2.0... A może HoloLens 2X?

Microsoft pokazał w tym tygodniu dwie wersje Surface Hub 2: 2S, która ukaże się w drugiej połowie 2019 roku i 2X, która ukaże się dopiero w 2020 roku. Z prezentacji wynika, że pierwsza wersja będzie zapewniać bardziej klasyczne doświadczenie Hub, które można nazwać doświadczeniem pracy z gigantycznym tabletem na sterydach. Wersja 2X będzie już mniej klasyczna. I tu zaczyna się magia: Surface Hub 2X będzie działał prawdopodobnie w całości w oparciu o Microsoft 365 i Windows Core OS. Jeśli chodzi o podejście do oprogramowania, nie jest ono do końca jasne, ale próbkę możliwości sprzętowych dane nam było zobaczyć. Wynika z tego, że model 2X będzie rzeczywiście "całkiem nowym urządzeniem". Teraz pytanie, jak to się ma do HoloLens 2.0?

Znany leakster WalkingCat zacytował na Twitterze redaktora WindowsCentral, który twierdzi, że WCOS dla HoloLens 2 będzie dużo dalej [rozwinięte] niż na Surface Hub 2X. WalkingCat zastanawia się, czy oznacza to, że nowy HoloLens ukaże się w dwóch odsłonach - 2S i 2X. Swoją drogą oznaczenie wydaje się znajome. W ten sposób przecież nazwano ulepszone wersje konsoli Microsoftu - najpierw Xbox One S, a później jeszcze lepszą Xbox One X. Niewykluczone, że Microsoft postąpi tak samo z nowym HoloLens.

Nie wiadomo dokładnie, jak Windows Core OS wpłynie na doświadczenie HoloLens ani też innych urządzeń. Pojawiają się głosy, że WCOS w ogóle nie będzie wspierał aplikacji Win32. Działanie wyłącznie w oparciu o Microsoft 365, jak będzie to miało miejsce w Surface Hub 2X, to z kolei konieczność stałej subskrypcji Windows 10 wraz z Office 365 i EMS. Czy zatem wszystkie urządzenia z WCOS będą działać tylko w abonamencie? Tego niestety nie wiadomo. Informacje o nowej powłoce i o tym, co potrafi wycisnąć z urządzeń, Microsoft będzie ujawniał prawdopodobnie w następnych miesiącach.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://twitter.com/h0x0d/status/1045166212487864320

Polecamy również w kategorii HoloLens