HoloLens nadal żywy. Co nowego w Windows Holographic 24H1?

HoloLens nadal żywy. Co nowego w Windows Holographic 24H1?

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 5/15/2024, 1:35 PM

Liczba odsłon: 201

Mimo wycofywania obsługi platformy Windows Mixed Reality Microsoft nadal wspiera HoloLens 2 i nawet wypuszcza dla niego aktualizacje systemu. Wydawca poinformował, że najnowsza wersja oprogramowania – Windows Holographic, version 24H1 – jest już dostępna. Jakie ulepszenia się w niej znalazły?

Traktujemy poważnie feedback od naszych klientów i partnerów oraz staramy się dodawać nowe funkcje i funkcjonalności, które rozwiązują Wasze najważniejsze problemy. Dla wielu użytkowników HoloLens 2 jest narzędziem umożliwiającym szybszą i bezpieczniejszą realizację zadań dzięki naszej wyjątkowej formule "heads-up, hands-free". Użytkownicy chcą założyć urządzenie i od razu zająć się zadaniem, w tym także współpracą z innymi w czasie rzeczywistym. Rozumiemy również, że HoloLens 2 jest wyjątkowy pod tym względem, że z jednego urządzenia HoloLens 2 może korzystać więcej niż jeden użytkownik w ciągu dnia, ale ci użytkownicy nadal potrzebują dostępu do zasobów firmy. Aby spełnić ten unikalny zestaw wymagań, zaoferowaliśmy możliwość utworzenia wspólnego konta z uwierzytelnianiem Microsoft Entra ID. Po wdrożeniu współdzielonego konta Microsoft Entra ID użytkownicy będą musieli jedynie kliknąć pojedynczy przycisk logowania, aby zalogować się do urządzenia. Wspólne konto umożliwia pracownikom szybkie rozpoczęcie zadań.
— Lola Bryan, Principal Program Manager w Microsoft

Co konkretnie wprowadza Windows Holographic, wersja 24H1:

  • Współdzielone konto Microsoft Entra ID: dzięki niemu użytkownicy HoloLens mają szybsze doświadczenie logowania, jako że nie wymaga to poświadczeń. To idealny scenariusz, gdy wiele osób korzysta z jednego urządzenia.
  • Zasada włączająca automatyczne odblokowanie: zasada kontroluje, czy użytkownikowi pokazywany jest monit proszący o uwierzytelnienie po powrocie do urządzenia we wstrzymanym stanie. Po jej włączeniu zasada zezwala zalogowanemu użytkownikowi kontynuowanie pracy bez wprowadzania danych logowania.
  • Zbieranie i przeglądanie raportów dotyczących połączeń: do diagnostyki offline dodano raport dotyczący łączności sieciowej, aby pomóc użytkownikom badać problemy z siecią na HoloLens 2. Gdy użytkownik uruchomi diagnostykę offline, zbierane są adresy IP urządzeń, informacje o Wi-Fi, ustawienia proxy i połączenia urządzenia ze znanymi punktami końcowymi usług w chmurze.
  • Wymuszanie synchronizacji czasu podczas OOBE: podczas pierwszej konfiguracji HoloLens spróbuje zsynchronizować czas urządzenia z serwerem czasu po podłączeniu z Wi-Fi.
  • Ulepszone środowisko aktualizacji aplikacji Intune: aktualizacja Intune LOB App nie wymusza zamknięcia aplikacji, jeśli jest nadal uruchomiona na urządzeniu. Zamiast tego instalowana jest nowa wersja aplikacji LOB, która zastępuje starą aplikację po całkowitym zamknięciu starej aplikacji w wyniku działania użytkownika, wylogowania się lub ponownego uruchomienia urządzenia.
  • Aktualizacja kalibracji śledzenia ruchu oczu: opcja wykonania kalibracji pokazywana jest na urządzeniu nawet po jego wdrożeniu za pomocą Autopilota. Klienci mogą wyłączyć to zachowanie za pomocą zasady.
  • Zasady dotyczące trybu gotowości: umożliwiają administratorowi wykonywanie obsługiwanych akcji w trybie modern standby.

Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/mixed-reality-blog/what-s-new-in-windows-holographic-version-24h1/ba-p/4097407

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia