Surface Hub 2S i Hub 2X oficjalnie zapowiedziane

Surface Hub 2S i Hub 2X oficjalnie zapowiedziane

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
16:11
24.09.2018
1238 wyświetleń

Microsoft Ignite to nie tylko Azure i AI, ale też sprzęt. Dziś padają zapowiedzi nowych urządzeń z rodziny Surface. To dwie nowe wersje Surface Hub 2, którego zapowiedź komentowaliśmy na CentrumXP już dużo wcześniej. Samo urządzenie zadebiutuje w drugim kwartale 2019 roku, a tymczasem Microsoft prezentuje dwie jego nowe odmiany: 2S i 2X. Ta druga zadebiutuje rok później i będzie znacząco różnić się od poprzedniczki środowiskiem pracy.

Surface Hub 2S

Surface Hub 2 jest testowany przez wąskie grono partnerów od maja tego roku i Microsoft twierdzi, że spotkał się on z pozytywnym feedbackiem oraz z deklaracjami zapotrzebowania. Z tego względu zostało potwierdzone, że Surface Hub 2S (najwyraźniej 2S będzie modelem podstawowym) trafi do klientów w Q2 2019. Druga generacja Surface Hub została zbudowana dla klientów, którzy chcieliby oryginalnego doświadczenia Surface Hub, oprawionego jednak w lżejsze, cieńsze i bardziej mobilne ramy. Surface Hub 2S można będzie wdrażać do środowisk hybrydowych lub on-premise i utrzymać doświadczenia oprogramowania, które działają w standardzie pierwszego Surface Hub. Można też będzie nadal korzystać ze Skype dla Firm lub zainstalować najnowszą wersję Microsoft Teams.

Surface Hub 2X

Kolejna generacja największego z Surface'ów ukaże się również w drugiej odsłonie - już w 2020 roku. Microsoft traktuje ją jako aktualizację rodziny Surface Hub. Surface Hub 2X da możliwość łączenia obok siebie, obracania i logowania wielu użytkowników. Będzie to możliwe dzięki specjalnemu designowi wymienialnych kartridżów procesora (!), łatwo dostępnych z tyłu urządzenia. Kartridż procesora może być również łatwo usuwany, upgrade'owany i serwisowany. Właśnie on - jak twierdzi Microsoft - będzie tym, co pozwoli klientom przejść do napędzanego przez Microsoft 365 Surface Hub 2X w 2020 roku.

Surface Hub, zwłaszcza w tych nowych odsłonach, wydaje się symbolem nowych, nietradycyjnych przestrzeni roboczych. Microsoft dodaje, że odzwierciedla on kulminację lat słuchania klientów, by lepiej zrozumieć ich potrzeby.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.windows.com/devices/2018/09/24/whats-next-for-surface-hub-2/

Polecamy również w kategorii Urządzenia