Menu kategorii
 • Windows 7 staje się niebezpieczny. Lepiej zaktualizować system do Dziesiątki

  Windows 7 staje się niebezpieczny. Lepiej zaktualizować system do Dziesiątki

   Wojciech Błachno
  Wojciech Błachno
  12:06
  28.11.2019
  6804 wyświetlenia

  Windows 7 świetnie nam wszystkim służył przez te 10 lat, ale jego żywot się wreszcie kończy i będą musieli się z tym pogodzić nawet najbardziej zagorzali jego fani, których jest wciąż bardzo wielu. Przez ostatnie 4 lata nie trafiały do nich żadne argumenty o wyższości Dziesiątki nad Siódemką i nie chcieli dokonać darmowej aktualizacji. 15 stycznia kończy się oficjalny okres wsparcia Windows 7 i Microsoft już teraz informuje użytkowników tego systemu o tym fakcie.

  Bo fakty są takie - Windows 7 to system przestarzały i naprawdę warto przejść na Windows 10, jeśli chcemy być bezpieczni. Potwierdzają to najnowsze wyniki badań firmy Webroot, która alarmuje, że w ciągu ostatnie roku Windows 7 padł ofiarą większej ilości ataków niż w przypadku Windows 10. Cyfrowi przestępcy doskonale zdają sobie sprawę ze wszystkich słabości Siódemki, podczas gdy stale rozwijana 10 stanowi dla nich coraz większe wyzwanie.

  Raport podaje, że ilość zarejestrowanych infekcji urządzeń z Windows 7 wzrosła w ostatnim roku aż o 71%! Co ciekawe, większość ofiar ataków (64%) to użytkownicy domowi i wynika to zapewne z korporacyjnego poziomu zabezpieczeń, które zwiększają bezpieczeństwo firmowych komputerów z Windows 7. Tych najbardziej zagrożonych, użytkowników prywatnych możemy podzielić zasadniczo na dwie grupy.

  Pierwsza to ci, którzy jak już wspomniałem na początku, uparcie i świadomie trwali przy Windows 7. Drudzy to tak zwani technologiczni ignoranci, którzy nie przykładają do bezpieczeństwa i higieny pracy z komputerem większej uwagi i to oni są w grupie obarczonej największym ryzykiem. Tutaj właśnie uwidacznia się wyższość Windows 10 nad 7, bo nawet osoba nieświadoma i podchodząca do tematu lekceważąco, może się w Windows 10 czuć bezpiecznie.

  Wiosek jest jeden i jest oczywisty - warto zaktualizować Windows 7 do Windows 10, jeśli zależy nam na bezpieczeństwie. Z tych wszystkich dodatkowych funkcjonalności Windows 10 i tak wcale nie trzeba korzystać, a fundamentalnie te dwa systemu się zasadniczo niczym nie różnią. Natomiast jeśli obawiacie się telemetrii i szpiegostwa złych korporacji... to mamy dla Was świetną wiadomość - w obecnej wersji Windows 10 użytkownicy mają o wiele większą kontrolę nad tym, co ich system wysyła i gdzie. Foliową czapkę można więc spokojnie zostawić w szufladzie podczas korzystania z komputera z Dziesiątką.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.webroot.com/us/en/about/press-room/releases/webroot-finds-windows-7-even-riskier

  Polecamy również w kategorii Windows 7