Windows 10 on ARM z powodzeniem zainstalowany na Lumii 950XL

Windows 10 on ARM z powodzeniem zainstalowany na Lumii 950XL

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:05
14.05.2018
1728 wyświetleń

Możliwość podmiany systemu na telefonie od zawsze fascynowała pewną grupę użytkowników, ale w przypadku Lumii trend przybrał na sile dopiero, gdy poszczególne modele przestały załapywać się na dalsze aktualizacje Windows 10 Mobile, nie wspominając o zaprzestaniu rozwoju samego systemu. W ostatnich miesiącach widzieliśmy mniej lub bardziej udane próby postawienia Windows RT czy Windows 10 on ARM. Teraz jedna z głównych postaci w środowisku moderskim wyjaśnia, jak to zrobić.

Windows 10 ARM na Lumii 950XL

Uruchomienie pełnej Dziesiątki, choć w wersji dla ARM, udało się już w lutym, jednak dokonano tego na prototypie Lumii 950. Teraz jest to możliwe również na standardowej, konsumenckiej wersji Lumii 950 XL. Jak dowodzi deweloper i znany moder Lumii, Ben Imbushuo, Windows 10 on ARM może z powodzeniem działać na telefonie z procesorem Snapdragon 810 i 3 GM RAM. Windows działa po prostu tak, jak na tablecie, tyle że mniejszym.

Podmiana systemu na nieprzewidziany dla tego 5,7-calowego urządzenia to scenariusz, w którym sprawdza się powiedzenie, że nie ma róży bez kolców. Owszem, Lumia może stać się "telefonem, który zastąpi nam PC" i to bez udziału Continuum, aczkolwiek trzeba się liczyć z pewnymi trudnościami. Po pierwsze, telefon utraci wszystkie funkcje... telefonu, a więc nie można będzie dłużej dzwonić i pisać SMS-ów. Po drugie, łącząc się z Internetem, Lumia podobno nagrzewa się bardziej niż zwykle. Czy to zdoła odstraszyć fascynatów, którzy chcieliby zamienić swoją Lumię w komputer? Raczej nie. Ben Imbushuo objaśnia, jak wykonać te niełatwe zadanie.

Metoda wymaga użycia WPInternals i wykonania paru trików, obok których powinniśmy przykleić etykietę "Nie próbujcie tego w domu!". Postępowanie zgodnie z instrukcją może doprowadzić do zbrickowania telefonu, dlatego jest to zabawa tylko dla tych, którzy naprawdę wiedzą, co robią.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.onmsft.com/news/windows-10-on-arm-has-been-successfully-installed-on-a-lumia-950xl

Polecamy również w kategorii Lumia