Szybkie tworzenie spotkań wideo w Skype dzięki nowej funkcji Meet Now

Szybkie tworzenie spotkań wideo w Skype dzięki nowej funkcji Meet Now

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:31
31.03.2020
2053 wyświetlenia

Do tej pory nie brakowało opinii, że Microsoft faworyzuje klientów korporacyjnych i zaniedbuje tych indywidualnych. Ostatnio gigant poczynił wiele kroków, by odmienić ten wizerunek, przede wszystkim za sprawą nowych usług spod szyldu Microsoft 365 Personal i Family. Na te nowe plany bez dodatkowych opłat przejdą subskrybenci Office 365 Personal oraz Home. Korzyści z tej nowej oferty jest wiele i wszystkie łączy jedno — funkcjonalność dedykowana użytkownikom domowym. Wśród nowości przeznaczonych dla tej licznej grupy klientów znalazły się funkcje zorientowane na komunikację. Mowa tu o aplikacjach Teams i Skype.

Bycie w kontakcie z bliskimi dawno nie było tak ważne, jak teraz. Potwierdzają to również statystyki Microsoftu. Odnotował on spory wzrost użycia Skype, z którego aktywnie korzysta teraz 40 milionów osób dziennie. To o 70% więcej niż w poprzednim miesiącu. Zarejestrowano też 220-procentowy miesięczny wzrost liczby minut połączeń Skype-Skype. Aby umożliwić jeszcze szybsze wykonywanie połączeń, Microsoft przedstawia nową funkcję Skype o nazwie Meet Now (Rozpocznij spotkanie teraz). Pozwala ona ustanawiać połączenia wideo za pomocą trzech kliknięć — za darmo, bez konieczności logowania ani pobierania czegokolwiek. Szczegóły poniżej.

Funkcja Rozpocznij spotkanie teraz w Skypie pozwala łatwo skonfigurować obszar współpracy i zapraszać zarówno kontakty Skype'a, jak i przyjaciół lub rodzinę, których nie ma na Skypie. Z kolei uczestnicy mogą łatwo dołączać do spotkań, niezależnie od tego, czy mają konto, czy nie.

Jak utworzyć spotkanie w Skypie?
Aby rozpocząć spotkania wystarczy zalogować się do Skype'a i wybrać przycisk Rozpocznij spotkanie teraz. W celu łatwego zapraszania innych osób wyświetli się link do rozmowy i przycisk Udostępnij zaproszenie. Gdy wszystko będzie gotowe, ustaw rozmowę na połączenie audio lub wideo, a następnie wybierz przycisk Rozpocznij rozmowę. Możesz również utworzyć spotkanie bezpośrednio z przeglądarki.

Jak dołączyć do rozmowy za pomocą zaproszenia funkcji Rozpocznij spotkanie teraz?
Nasz unikatowy link rozwiązania Rozpocznij spotkanie teraz pozwala otworzyć zainstalowaną aplikację Skype na dowolnym urządzeniu. Do rozmowy lub czatu można dołączyć nawet bez logowania się, jako gość. Jeśli na komputerze nie ma zainstalowanego Skype'a, dla ułatwienia otworzymy naszego klienta Skype w przeglądarce. Jeśli chcesz, możesz też zainstalować Skype'a na swoim urządzeniu.
— Microsoft

Komunikacja przybrała na sile także w sferze zawodowej. Dziś z Microsoft Teams korzystają dziennie 44 miliony osób. "Zespoły" są uwielbiane, ponieważ jako jedyne pozwalają czatować, prowadzić konferencje wideo, wykonywać połączenia i współpracować nad dokumentami w jednym miejscu.

Podczas gdy Teams jest świetny do pracy, wszyscy mierzymy się z zarządzaniem obowiązkami służbowymi i domowymi. Używamy wielu aplikacji i niepołączonych ze sobą narzędzi, takich jak kalendarze, e-mail, komunikator i dokumenty, aby to wszystko ogarniać. Aby zapewnić pojedynczą aplikację, która pomaga zarządzać pracą i życiem oraz pogłębić wasze połączenie z tymi, którzy znaczą najwięcej, przeglądamy dziś nowe funkcje, które trafią do Microsoft Teams dla waszego życia osobistego.
— Yusuf Mehdi, Corporate Vice President, Modern Life, Search & Devices, Microsoft

Nowe funkcje w Teams pozwolą połączyć się, pozostać zorganizowanym i współpracować z rodziną i przyjaciółmi: tworzyć grupy i planować podróże, organizować imprezy sąsiedzkie czy planować spotkania klubu. Teams pozwoli użytkownikom domowym łączyć się z grupowym czatem, wykonywać połączenia wideo, pracować wspólnie nad listami rzeczy do zrobienia, przypisywać zadania konkretnym osobom, koordynować harmonogram, udostępniać zdjęcia i wideo... Wszystko to w jednym miejscu. Teams zapewnia narzędzia do bezproblemowego zarządzania życiem codziennym, udostępniania list zakupów, organizacji kalendarzy, zapisywania ważnych informacji, jak hasła do Wi-Fi, a nawet otrzymywać powiadomienia, gdy ktoś bliski wróci do domu lub dotrze do miejsca docelowego, jak szkoła czy miejsce pracy.

Wymienione wyżej funkcje trafią do mobilnej aplikacji Microsoft Teams w nadchodzących miesiącach. W międzyczasie Microsoft zachęca do łączenia się z bliskimi za pomocą Skype.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.microsoft.com/en-us/microsoft-365/blog/2020/03/30/introducing-new-microsoft-365-personal-family-subscriptions/

Polecamy również w kategorii Skype