Strona i aplikacje mobilne Microsoft Band zostaną wyłączone

Strona i aplikacje mobilne Microsoft Band zostaną wyłączone

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:04
02.03.2019
1134 wyświetlenia

Microsoft Band to temat, o którym prawie już zapomnieliśmy. Nic dziwnego, bo Microsoft nie kwapił się, by wypuścić opaski na polski rynek, a od wydania ich drugiej generacji nastąpiła w temacie niemalże cisza. Jasne, pojawiło się parę "dowodów" na istnienie Band 3, ale były to co najwyżej i tak już porzucone prototypy. Ostatni gwóźdź do trumny tej marki wbija teraz sam Microsoft.

Gigant ogłosił właśnie, że w bliskiej przyszłości zamknie witrynę internetową Microsoft Band oraz usunie aplikacje mobilne. Chodzi tu dokładnie o stronę Microsoft Health Dashboard i aplikacje w Microsoft Store, Google Play Store i Apple App Store. Ostateczny termin zamknięcia ustalono na 31 maja 2019 roku. Microsoft zakończył sprzedaż opaski w październiku 2016 roku, ale mimo to do tej pory ma ona niewielkie grono użytkowników.

Microsoft obwieścił, że da użytkownikom możliwość pobrania ich danych z serwisu, ale FAQ, które wyjaśnia szczegóły, jest obecnie niedostępne. Pojawiły się też wyjaśnienia, że użytkownikom, którzy zsynchronizowali dane z Band do Health Dashboard między 1 grudnia 2018 r. a 1 marca 2019 r., Microsoft pozwoli wnioskować o zwrot pieniężny za urządzenia. Firma ma oferować 79,99 dolarów za Band 1 i 175 dolarów za Band 2, niezależnie od gwarancji.

Microsoft Band

Teoretycznie nie przesądza to o tym, że Microsoft już nigdy nie wypuści trzeciej generacji opaski lub produktu opartego na tej technologii. Nie ma się jednak co oszukiwać - temat przycichł całkowicie, a Microsoft mówi o Band tylko wtedy, gdy ktoś pociągnie go za język, ale nie są to jakoś specjalnie ważne wypowiedzi. Co bowiem można jeszcze powiedzieć o kategorii wearables lub - jak kto woli - urządzeń ubieralnych, na które krótkotrwały boom skończył się parę lat temu? Tym samym Band dołącza do Lumii i innych marek, o których pamiętać będą tylko nieliczni.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-discontinuing-microsoft-band-website-and-mobile-apps/

Polecamy również w kategorii Band