Składniki Windows Vista

Składniki Windows Vista

 Krzysztof Gudowski
Krzysztof Gudowski
00:00
18.03.2008
1 komentarz
6152 wyświetlenia

Podczas korzystania z komputera okazuje się niejednokrotnie, że w systemie nie jest zainstalowana funkcja której właśnie potrzebujemy. Jest to spowodowane oszczędnością miejsca na dysku i małą przydatnością niestandardowych funkcji systemu dla normalnego użytkownika.

Jeśli chcemy jednak powiększyć możliwości systemu Windows Vista kliknijmy Start, wejdźmy w Panel sterowania, następnie otwieramy dział Programy i klikamy opcję Włącz lub wyłącz funkcje systemu Windows (w przypadku widoku klasycznego Panelu sterowania wejść musimy w Programy i funkcje a następnie na pasku Zadania kliknąć Włącz lub wyłącz funkcje systemu Windows).

W oknie Funkcje systemu Windows możemy przeglądać dotychczasowo zainstalowane pakiety oraz wybrać te, które chcemy zainstalować. Dalej wystarczy, że klikniemy OK - system wykona resztę pracy za nas. Uwaga: w niektórych przypadkach potrzebna może się okazać płyta instalacyjna systemu Windows Vista. Po zakończeniu procesu konfiguracji uruchamiamy ponownie komputer.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Porządki w Windows Vista

Komentarze

  • bronmus45 20:19 29.01.2013

    Do "składniki systemu windows" - Takie ble...ble...w opracowaniu j.w. nic nikomu nie mówi. Ja chciałbym się dowiedzieć, jakie podstawowe składniki muszę zachować, by system działał prawidłowo, a nie że mogę coś włączyć lub wyłączyć. Ważne dla mnie jest to zagadkowe "coś", bo doprawdy z tego opracowania nic nowego nie wynika. A tak "na ślepo" usuwać lub dodawać to już kilkakrotnie - przynajmniej u mnie - spowodowało wiele kłopotów. Pamiętajmy, że porady potrzebne są dla przeciętnych - często początkujących internautów - a nie dla programistów...

Skomentuj

Autor