Menu kategorii
 • Rejestrator dźwięku w nowej wersji na Windows 11

  Rejestrator dźwięku w nowej wersji na Windows 11

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  17:51
  11.05.2022
  1011 wyświetlenie

  Rejestrator dźwięku jako preinstalowana aplikacja sięga czasów Windows 3.0. Ten prosty programik służący do nagrywania dźwięku z mikrofonu lub systemu i jego edycji był utrzymywany przez lata, choć prawdziwy rozwój — już pod nazwą Rejestrator głosu — nastąpił dopiero w Windows 10. Wygląda na to, że aplikacja wraca do starej nazwy w Windows 11, ale za to zyskuje nowoczesne oblicze.

  Rejestrator dźwięku (Windows Sound Recorder) jest jedną z wielu aplikacji dołączanych do Windows 11, które otrzymały lub dopiero mają otrzymać gruntowne odświeżenie. W najnowszym wpisie na blogu Windows Insider znajdziemy krótkie podsumowanie, w którym Microsoft prezentuje aplikacje Paint, Notatnik, Zegar, Zdjęcia, Narzędzie Wycinanie, Media Player, Kalkulator i wreszcie Rejestrator dźwięku. Jako że o wszystkich poprzednich już pisaliśmy i to nie raz, dziś przyjrzymy się temu ostatniemu. Zacznijmy od nowego wideo na YouTube:

  Microsoft poinformował, że od wczoraj Windows Insiderzy na Windows 11 w Dev Channel mogą już testować nową odsłonę Rejestratora dźwięku w wersji zapoznawczej. Aplikacja zyskała nową, o wiele ładniejszą wizualizację sygnału audio podczas nagrywania i odtwarzania, a także zmiany kosmetyczne modernizujące interfejs. Dodano też możliwość zmiany urządzenia nagrywania i formatu pliku wewnątrz aplikacji — były to jedne z najbardziej wyczekiwanych funkcji w Centrum opinii.

  Rejestrator dźwięku - ikona w Windows 11

  Aktualizacja do nowego Rejestratora dźwięku zastąpi dotychczasową aplikację Rejestrator głosu, która dotąd była dołączana do Windows 11.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://blogs.windows.com/windows-insider/2022/05/10/reimagining-the-apps-included-with-windows-11/

  Polecamy również w kategorii Windows 11