Project Reunion 0.5 Preview, łączący API Win32 i UWP, już dostępny

Project Reunion 0.5 Preview, łączący API Win32 i UWP, już dostępny

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
14:46
11.03.2021
1721 wyświetlenie

W zeszłym roku Microsoft zaprezentował Project Reunion, sposób unifikacji i ewolucji platformy deweloperskiej Windows, który ułatwi tworzenie aplikacji działających we wszystkich wersjach Windows 10 i na wszystkich urządzeniach. Przede wszystkim unifikuje on dostęp do istniejących API Win32 i UWP oraz udostępnia je oddzielnie od systemu.

Project Reunion to nowy zestaw składników i narzędzi deweloperskich, który odzwierciedla następną ewolucję w platformie rozwoju aplikacji Windows. Project Reunion dostarcza zunifikowany zestaw API i narzędzi, które mogą być użyte w spójny sposób przez dowolną aplikację desktopową na szerokim wachlarzu docelowych wersji Windows 10 OS.

Project Reunion nie zastępuje istniejących platform aplikacji desktopowych Windows ani frameworków, takich jak .NET (wliczając w to Windows Forms i WPF) i C++/Win32. Zamiast tego uzupełnia te istniejące platformy wspólnym zestawem API i narzędzi, na których mogą polegać deweloperzy wszystkich tych platform.

Project Reunion 0.5 Preview to deweloperska wersja zapoznawcza [developer preview]. Zachęcamy Was do wypróbowania tego wydania w waszym środowisku programistycznym. Bądźcie jednak świadomi, że Project Reuniuon będzie zmieniał się na wiele sposobów od teraz aż do wydania 1.0. Project Reunion 0.5 Preview nie jest wspierany dla aplikacji używanych w środowiskach produkcyjnych. Project Reunion jest nazwą kodową, która może zmienić się w przyszłym wydaniu.

— Microsoft

Ogólne korzyści dla deweloperów z tego projektu to zunifikowana powierzchnia API dla desktopowych platform aplikacji, spójne wsparcie dla wielu wersji Windows 10 i szybsza kadencja wydań. Jeśli chodzi o wydanie Project Reunion 0.5 Preview, dostarcza ono:

  • Windows UI Library 3 — WinUI 3 to następna generacja platformy UX zarówno dla aplikacji desktopowych (.NET i C++/Win32), jak i UWP. Wydanie to zawiera szablony projektów Visual Studio, ułatwiających tworzenie aplikacji z interfejsem użytkownika opartym na WinUI, oraz pakietem NuGet zawierającym biblioteki WinUI.
  • Zarządzanie zasobami z MRT Core — MRT Core zapewnia interfejsy API do ładowania i zarządzania zasobami używanymi przez aplikację. Jest to usprawniona wersja nowoczesnego Windows Resource Management System.
  • Renderowanie tekstu z DWriteCore — DWriteCore zapewnia dostęp do wszystkich aktualnych funkcjonalności renderowania tekstu w DirectWrite, w tym do niezależnego od urządzenia systemu układu tekstu, tekstu z przyspieszeniem sprzętowym, tekstu wieloformatowego i szerokiego wsparcia dla języków.

Jak zacząć korzystać z Project Reunion w Visual Studio i tworzyć w nim aplikacje? Wszystkie niezbędne informacje znajdziecie w dokumentacji w dziale Windows Developer na portalu Microsoft Docs.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://docs.microsoft.com/en-us/windows/apps/project-reunion/

Polecamy również w kategorii Microsoft .NET