Powstaje kolejny mariaż HoloLens z kaskiem ochronnym. Tym razem oficjalny

Powstaje kolejny mariaż HoloLens z kaskiem ochronnym. Tym razem oficjalny

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
16:48
29.01.2018
0 komentarzy
994 wyświetlenia

Zapotrzebowanie na dodatkowe akcesoria dla HoloLens jest szczególnie wyraźne w branżach, takich jak budownictwo, petrochemia czy energetyka. Innymi słowy z zestawu rzeczywistości mieszanej trudno jest korzystać, gdy np. musimy nosić specjalny kask ochronny. Microsoft nad takim akcesorium nadal pracuje, tymczasem został wyprzedzony już przez dwóch zewnętrznych producentów. Ten drugi ma jednak oficjalne wsparcie Microsoftu.

Trimble - adapter HoloLens

Jako pierwszy adapter HoloLens dla certyfikowanych kasków ochronnych wprowadził do sprzedaży Meemim pod nazwą HoloLens Hardhat Adapter. Choć jest to zestaw niezależnego producenta, jego użycie nie grozi utratą gwarancji ani nie narusza zasad BHP. Do gry wchodzi jednak kolejny producent - Trimble. Na minionych targach wystawienniczych World of Concrete pokazał on swoje własne rozwiązanie obejmujące nie tylko adapter fizyczny, ale również oprogramowanie Trimble Connect. Pozwala ono użytkownikom HoloLens łączyć się z chmurą, w której przechowywane są np. projekty budowlane. W ten sposób do świata rzeczywistego (i w rzeczywistej skali 1:1) przenosić można skomplikowane rysunki CAD w postaci hologramów.

Trimble Connect pozwala jego użytkownikom wybierać spomiędzy różnych warstw informacji, takich jak struktura, mechanika czy elektryka, a następnie nakładać je na rzeczywisty budynek. Budowlańcy, elektrycy, montażyści i wykończeniowcy mogą dzięki temu dotrzeć do niezrealizowanych jeszcze detali, sprawdzić wymagające dopracowania szczegóły, obierać punkty orientacyjne w pustym jeszcze terenie, zachowywać dane i nie tylko. Rozwiązanie zostało opracowane we współpracy z Microsoft, a system podwieszania i łączenia poprzez wygodne klipsy zyskał aprobatę ANSI (instytucji ustalającej normy techniczne w USA).

Zestaw Trimble Hard Hat Solution for HoloLens trafić ma do sprzedaży w pierwszym kwartale tego roku. Więcej informacji znaleźć można na stronie http://mixedreality.trimble.com.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/another-hololens-hardhat-nears-market/

Polecamy również w kategorii HoloLens

Komentarze

Skomentuj

Autor