Menu kategorii
 • Ponowny przebieg aktywacji z zastosowaniem Sysprep

  Ponowny przebieg aktywacji z zastosowaniem Sysprep

   Microsoft
  Microsoft
  00:00
  04.04.2006
  6626 wyświetleń

  Sysprep to narzędzie przeznaczone do instalowania systemu Windows XP na wielu komputerach. Na ogół ustawiamy obraz główny na dysku twardym komputera, uruchamiamy sysprep, a następnie sporządzamy duplikat dysku. Ten obraz matka pozwala "klonować" kolejne obrazy przez dość długi okres czasu - z pewnością dłuższy niż standardowy okres, w jakim możliwa jest aktywacja.

  Sysprep obsługuje klonowanie

  Aby umożliwić wspomniane klonowanie z użyciem nośników aktywacji, sysprep pozwala na maksimum trzykrotne powtórzenie aktywacyjnego okresu "ochronnego".

  Gdy przygotowany przez sysprep obraz zostaje przeładowany, jego zegar aktywacyjny uruchamia się ponownie z pełnym okresem "ochronnym". Jednakże po trzecim razie zegara nie można już zresetować. O ile sysprep może być powtarzany dowolną ilość razy, to ponowny przebieg aktywacji jest możliwy jedynie trzy razy. Proces ten jest całkowicie zautomatyzowany i nie wymaga żadnych działań ze strony użytkownika.

  Uwaga: Obraz-matka może być wykorzystany do stworzenia dodatkowych i bardziej specyficznych poziomów tego obrazu, przy czym limit przebiegów aktywacji pozostaje ten sam, tzn. do trzech razy.

  Ograniczenia w ponownym przebiegu aktywacji

  Procedura ponownego przebiegu aktywacji nie jest obsługiwana w wypadku nośników beta, wersji testowych czy nośników MSDN. Nie jest ona również dostępna na nośnikach Volume Licensing.

  Uwaga: Szczegółowe rozważania na temat sysprep są poza głównym nurtem niniejszego artykułu. Narzędzia sysprep, w tym szeroka dokumentacja, są dostępne zarówno na nośnikach produktu jak i w ramach OEM Preinstallation Kit (OPK). Więcej informacji na ten temat można znaleźć w sekcji Przydatne Adresy.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Windows Product Activation