Podsumowanie styczniowych nowości w Microsoft 365

Podsumowanie styczniowych nowości w Microsoft 365

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
11:24
30.01.2019
456 wyświetleń

Co tam ciekawego w Microsoft Office 365 w styczniu? Microsoft śpieszy z wyjaśnieniem! Na stronie giganta pojawiła się spora lista zmian, podsumowująca to, co trafiło w tym miesiącu do Microsoft 365. Zmiany te dotyczą między innymi kwestii zgodności, usprawnienia i ułatwienia pracy pracownikom tak zwanej pierwszej linii oraz usług Office na komputerach Apple. Ale nieco bardziej szczegółowo mówiąc:

Ułatwiona kontrola nad ochroną informacji i sprawdzanie zgodności z przepisami

Microsoft udostępnił nowe narzędzie do weryfikacji czy nasza firma spełnia warunki ochrony informacji. Centrum zgodności zapewnia wyspecjalizowany obszar roboczy z łatwym dostępem do funkcji, takich jak Menedżer zgodności, etykiety oraz narzędzia pomocne w dopasowaniu się do wymogów prawnych, takich jak RODO.

Zgodność w Microsoft 365

Umożliwiono również redukcję ryzyka dzięki możliwościom eDiscovery. Mając do czynienia ze sporami i dochodzeniami, utrzymywanie na miejscu większej ilości treści może pomóc zredukować koszty i ryzyko powiązane z obsługą wrażliwych danych.

Branże prowadzące działalność regulowaną, np. usługi finansowe, potrzebują możliwości monitorowania i audytowania komunikacji dla specyficznych ról w organizacji. Teraz funkcja Supervision obsługuje zawartość z Microsoft Teams i daje dodatkowe możliwości flagowania wrażliwych typów danych i ofensywnych klasyfikatorów językowych.

Bezpieczna i wygodna komunikacja dla pracowników pierwszej linii dzięki Teams

No właśnie, pozostając przy Teams. W styczniu stał się bezpieczniejszym narzędziem komunikacji dla pracowników na tej pierwszej, najważniejsze linii, gdzie czasem szybkość reakcji jest najważniejsza. Microsoft dodał do Teams nowe narzędzia, których pracownicy mogą używać w komunikacji i efektywnej współpracy w warunkach mobilnych. Nowe funkcje obejmują m.in. udostępnianie lokalizacji, inteligentny aparat, a także nagrywanie i udostępnianie wiadomości dźwiękowych.

Teams

Oprócz tego administratorzy mogą teraz przydzielić każdemu pracownikowi dostęp w oparciu o role. W ten sposób pracownicy zyskają dostęp do tych funkcji Teams, których na danym stanowisku potrzebują. Ponadto nastąpiła integracja systemów zarządzania personelem z Microsoft Teams za pomocą nowego API. Pierwszym z tych API jest Graph API for Shifts, narzędzie do zarządzania harmonogramem w Teams.

Docenianie aktywności pracownika jest bardzo istotne i działa motywująco. Nowe narzędzie Praise, które ukaże się w tym kwartale, daje menedżerom i pracownikom prosty sposób na złożenie wyrazów uznania dla współpracowników bezpośrednio w aplikacji Teams, tak aby wszyscy mogli je zobaczyć.

Nowe funkcje dla urządzeń Apple

To, że Microsoft i Apple konkurują ze sobą na wielu płaszczyznach, nie oznacza oczywiście, że chcą z tego powodu utrudniać życie swoim użytkownikom. Dlatego też na urządzenia Apple trafiły właśnie nowe funkcje Office 365. Po pierwsze, pakiet ten możemy od teraz pobrać wprost ze sklepu Mac App Store, czym samo Apple się chwaliło. Ponadto mamy teraz wreszcie możliwość korzystania z funkcji plików na żądanie w OneDrive również na komputerach z nadgryzionym jabłkiem w logo.

Apple Office 365

Ale to nie wszystko! Na koniec, inne aktualizacje w tym miesiącu obejmują między innymi usługę OneDrive, która stała się domyślną lokalizacją zapisywania dokumentów Office 365. Ulepszono narzędzia do migracji SharePoint i możliwości integracji rozmów z usługą Yammer. Ponadto Formaty Microsoft Forms są teraz ogólnie dostępne w środowiskach Office 365 GCC i GCC High w usłudze Office 365, a zasady usługi Office Cloud zostały udostępnione publicznie.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.microsoft.com/en-us/microsoft-365/blog/2019/01/29/new-to-microsoft-365-in-january/

Polecamy również w kategorii Microsoft 365