Menu kategorii
 • Podsumowanie nowości z grudnia w Microsoft Teams

  Podsumowanie nowości z grudnia w Microsoft Teams

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  11:30
  04.01.2022
  1890 wyświetleń

  Grudzień już za nami. Choć naturalnie druga połowa miesiąca była dość leniwa, to jednak trochę rzeczy się wydarzyło — również w Microsoft Teams. W tym artykule pokrótce omawiamy najważniejsze nowości z takich obszarów, jak spotkania, czat i współpraca, urządzenia i bezpieczeństwo.

  Spotkania

  Kolejność podniesienia ręki

  Na większych spotkaniach poszczególnym uczestnikom może być trudno włączyć się w dyskusję, gdy mają coś do powiedzenia. Funkcja podniesienia ręki pozwala każdemu użytkownikowi zasygnalizować, że chce zabrać głos. Tyle że kiedy więcej osób się na to zdecyduje, ktoś musiał samodzielnie zadbać o kolejność przyznawania głosu. Na szczęście się to zmieniło.

  Kolejność podniesionych rąk w Teams

  Automatyczne kolejkowanie podniesionych rąk to problem z głowy dla organizatora czy moderatora spotkania. Nie musi on już odnotowywać w pamięci kolejności zgłaszających się ani udzielać im głosu według subiektywnych kryteriów. W tym czasie zamiast organizacją może zająć się merytoryczną częścią spotkania. Oznacza to zatem większą sprawiedliwość, szczególnie wtedy, gdy kolejność zgłoszeń jest istotna.

  Nagrania ze spotkań zespołów

  Nagrywanie spotkań w Teams umożliwia przeglądanie materiałów, które mogliśmy przegapić, i pomaga innym nadrobić zaległości tym, którzy nie mogli uczestniczyć. W ciągu ostatniego roku Teams przeszedł na zapisywanie nowych nagrań spotkań w OneDrive i SharePoint, aby zapewnić lepszą kontrolę i opcje udostępniania. Ostatnio dodano do tego parę ulepszeń, w tym:

  • Odtwarzanie z wieloma prędkościami — możliwość oglądania nagrania z mniejszą i większą prędkością (od 0,5x do 2x).
  • Wysokiej jakości transkrypcje — transkrypcje mają teraz przypisanego mówcę na spotkaniach z włączoną funkcją Teams Live Transcription.
  • Zindeksowane nagrania — nagrane spotkania są indeksowane do łatwiejszych w obsłudze segmentów na podstawie przejść slajdów.
  • Automatyczne nagrywanie — właściciele spotkań mogą włączyć automatyczne rozpoczynanie nagrywania w ustawieniach.
  • Automatyczne wygaśnięcie — wkrótce administratorzy będą mogli ustawić domyślną liczbę dni, po których nowo utworzone nagrania spotkań zespołów będą wysyłane do kosza.

  Czat i współpraca

  Dodawanie opisów do zdjęć na czacie

  Microsoft Teams pozwala dodać dodatkowy kontekst do zdjęć (w tym dla osób z niepełnosprawnościami) dzięki obsłudze tekstu alternatywnego. Podobnie jak to wygląda w programie Outlook, możemy teraz dodawać opisy do obrazów w wiadomościach czatu Teams, klikając obraz prawym przyciskiem myszy i wybierając opcję "Dodaj tekst alternatywny". Dzięki temu osoby korzystające z czytników ekranu mogą zrozumieć pełną treść wiadomości, nawet jeśli nie widzą obrazu.

  Urządzenia

  Powiadomienia o pojemności sali konferencyjnej dla Microsoft Teams Rooms

  Teams Rooms w Windows może teraz powiadamiać uczestników spotkania, gdy sala jest przepełniona. Administratorzy mogą zdefiniować pojemność sali konferencyjnej dla każdego konta usługi Teams Room i z wykorzystaniem danych z kamer w salach konferencyjnych, które obsługują liczenie osób, określić, ile osób znajduje się w sali. Baner zostanie automatycznie wyświetlony w górnej części ekranu sali, aby ostrzec uczestników, jeśli sala jest przepełniona.

  Teams

  Dzielenie układu wideo na wiele ekranów w Teams Rooms

  Teams Room oferuje możliwość podzielenia widoku galerii na wszystkie dostępne ekrany, gdy zawartość nie jest udostępniana. Lepsze wykorzystanie dodatkowej przestrzeni może pomóc w skupieniu uwagi na osobach dołączających zdalnie, co zwiększy integrację i zaangażowanie uczestników.

  Teams

  Bezpieczeństwo i zgodność

  Szyfrowanie end-to-end (E2EE) dla indywidualnych połączeń Teams

  Szyfrowanie E2EE dla indywidualnych połączeń Teams stało się ogólnodostępne. Jest to kompleksowe szyfrowanie danych w miejscu ich pochodzenia i odszyfrowywanie w miejscu docelowym bez możliwości odszyfrowania przez pośrednie węzły czy inne podmioty (wliczając w to Microsoft).

  Były to najważniejsze zmiany w grudniu. Oprócz nich pojawiło się parę nowości dla posiadaczy dedykowanych urządzeń Teams, funkcji telekonferencyjnych dla użytkowników z USA oraz dla klientów rządowych.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/microsoft-teams-blog/what-s-new-in-microsoft-teams-december-2021/ba-p/3050099

  Polecamy również w kategorii Teams