Menu kategorii
 • Podsumowanie czerwcowych nowości w Microsoft Teams

  Podsumowanie czerwcowych nowości w Microsoft Teams

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  18:48
  30.06.2021
  1817 wyświetleń

  Za nami kolejny miesiąc, w którym nie zabrakło nowości dla Microsoft Teams. Mimo że usługa była świetnie wyposażona już choćby rok temu, to wciąż nie brakuje pomysłów na jej dalsze udoskonalanie, rozwijanie na kolejnych platformach i wprowadzanie na nowe urządzenia. W samym tylko czerwcu do "Zespołów" trafiło ponad 40 nowości, z których wybraliśmy dla Was te najważniejsze. Zapraszamy do szybkiego zapoznania się z najważniejszymi zmianami!

  Spotkania i webinary

  Tablica uczestników

  Po zakończeniu spotkania albo webinaru organizatorzy mogą przeglądać raport o uczestnikach, który pomaga zrozumieć m.in. stosunek zarejestrowanych do obecnych oraz to, czy uczestnicy byli zaangażowani we wszystkie części spotkania. Funkcjonalność jest teraz osadzona bezpośrednio w UI aplikacji. Wystarczy kliknąć przycisk uczestników na karcie szczegółów spotkania, aby zobaczyć tablicę.

  Microsoft Teams - nowości w aplikacji

  Dalszy kontakt z uczestnikami webinaru poprzez Dynamics 365 Marketing

  Możemy teraz pozostać w kontakcie z uczestnikami webinaru za pośrednictwem karty uczestników po zakończeniu spotkania, jeśli jako organizatorzy webinaru posiadamy licencję Dynamics 365 Marketing. Z tego miejsca można eksportować dane uczestnictwa do Dynamics 365 Marketing, aby tworzyć spersonalizowane doświadczenia dla klientów i wysyłać im e-maile.

  Opuszczanie wszystkich podniesionych rąk

  Gdy przynajmniej jeden uczestnik podnosi rękę, organizatorzy spotkania i prezenterzy mogą teraz opuścić wszystkie podniesione ręce jednym kliknięciem. Wystarczy nawigować do panelu uczestników i kliknąć opcję opuszczenia dłoni. Będzie to przydatne np. wtedy, gdy chcemy zadać nowe pytanie, na które odpowiedzią ma być podniesienie (lub nie) ręki.

  Microsoft Teams - nowości w aplikacji

  Wyróżnianie wielu użytkowników na spotkaniu

  Organizatorzy i prezenterzy mogą teraz wyróżnić maksymalnie 7 uczestników spotkania jednocześnie. Do tej pory, choć uczestnik mógł przypinać wielu innych uczestników w swoim prywatnym widoku, to tylko jeden uczestnik mógł być wyróżniony dla wszystkich. Teraz, gdy jeden uczestnik został już wyróżniony, możemy dodawać kolejnych przy pomocy ich menu kontekstowych. Funkcjonalność jest dostępna zarówno w desktopowej, jak i mobilnej wersji Teams.

  Microsoft Teams - nowości w aplikacji

  Dymki czatu podczas spotkania

  Wiadomości czatu wysłane w trakcie spotkania pokazują się teraz na ekranach wszystkich uczestników, przez co czat staje się bardziej centralnym punktem konwersacji. Nie trzeba już ręcznie otwierać okienka czatu wewnątrz spotkania, aby zobaczyć, co piszą uczestnicy. Funkcjonalność jest włączona domyślnie. Aby ją wyłączyć, należy zaznaczyć opcję "Nie pokazuj dymków czatu".

  Microsoft Teams - nowości w aplikacji

  Wprowadzanie odręczne i wskaźnik laserowy w PowerPoint Live

  Wirtualny wskaźnik laserowy i adnotacje odręczne są teraz dostępne w PowerPoint Live. Prezenterzy zyskują kolejne sposoby na urozmaicenie prezentacji i przyciągnięcie uwagi widzów. Pozwala to wyjaśnić lub podkreślić konkretne elementy na slajdach oraz je wskazywać — zupełnie jak przy używaniu fizycznego wskaźnika laserowego w pomieszczeniu. Jedynie aktywny prezenter "posiadający kontrolę" może tworzyć adnotacje poprzez ich pasek narzędzi.

  Zaktualizowany widok dużej galerii w mobilnym Teams

  Układ dużej galerii został specjalnie zoptymalizowany dla urządzeń mobilnych. Teraz pozwala on przewijać się przez wszystkich uczestników spotkania. Czytelny podgląd zapewni układ maksymalnie 10 obrazów uczestników na jednym ekranie. Funkcjonalność jest dostępna na iOS 13+ oraz Android 9+ lub dowolnej wersji z więcej niż 4 GB RAM. Wszystkie pozostałe urządzenia pozostają przy dotychczasowej wersji dużej galerii.

  Microsoft Teams - nowości w aplikacji

  Dźwięk przy udostępnianiu urządzenia na iOS i Androidzie

  Możemy teraz dołączać dźwięk, kiedy udostępniamy urządzenie z iOS i Androidem na spotkaniu Teams. Okaże się to przydatne, gdy udostępniamy wideo z podkładem muzycznym i komentarzem głosowym. Pozwala też oglądać wszystkim symultanicznie bez echa i problemów z synchronizacją. Funkcjonalność jest dostępna na Androidzie 10+ i iOS 13+.

  Transkrypcje na żywo dla kolejnych licencji Office 365/Microsoft 365

  Transkrypcja na żywo pozwala śledzić i przeglądać rozmowy (w języku angielskim/USA) wraz z wideo lub dźwiękiem spotkania w czasie rzeczywistym. Uczestnicy, którzy dołączyli później lub przegapili spotkanie, mogą nadrobić zaległości, czytając rozmowę i przeglądając transkrypcję z oznaczeniem prelegentów. Funkcjonalność była początkowo dostępna dla użytkowników z licencjami Office 365 lub Microsoft 365 E3/E5, Microsoft 365 Business Standard i Microsoft 365 Business Premium. Obecnie dostępność jest rozszerzana na Office 365 E1, Office 365 A1, Office 365/Microsoft 365 A3/A5, Microsoft 365 F1, Office 365/Microsoft 365 F3 i Microsoft 365 Business Basic.

  Duża galeria dla VDI

  Układ dużej galerii jest teraz dostępny w Virtual Desktop Infrastructure (VDI). Jego użytkownicy mogą rozbudowywać swoją galerię i wyświetlać aż do 49 uczestników na jednym ekranie podczas spotkania Teams.

  Połączenia

  Nagrywanie rozmów PSTN 1:1

  Microsoft zmienił sposób włączania nagrywania połączeń 1:1. Tworząc własne zasady, administratorzy mogą teraz określać konfiguracje nagrywania między spotkaniami a połączeniami. Wcześniej nagrywanie rozmów 1:1 było kontrolowane przez atrybut CsTeamsMeetingPolicy / AllowCloudRecording. Teraz odpowiada za to atrybut CsTeamsCallingPolicy / allowCloudRecordingForCalls. Funkcja jest dostępna jedynie za pośrednictwem PowerShell.

  Urządzenia

  Nowości sprzętowe dla Microsoft Teams

  Microsoft poinformował o pracach nad inteligentnymi głośnikami zaprojektowanymi dla Teams Rooms od partnerów EPOS i Yealink, aktualizacjach Teams Rooms na Surface Hub, parowaniu urządzeń w trybie Better Together i nowo certyfikowanych dla Teams urządzeniach: EPOS Adapt 200, HP Elite Slice G2 Partner Ready, Lenovo ThinkSmart Core Kits oraz Logitech Rally Bar for Microsoft Teams Rooms on Android.

  Microsoft Teams - nowości w aplikacji

  Czat i współpraca

  Szablony Zatwierdzeń

  Gotowe szablony zatwierdzeń dostarczają powtarzalną strukturę dla typowych zatwierdzeń, takich jak wypełnianie raportów wydatków lub prośby o nadgodziny. Administratorzy i właściciele zespołów mogą z nich korzystać, dostosowywać je lub tworzyć nowe szablony, z których mogą korzystać ich organizacje i zespoły.

  Dostęp do plików offline na Androidzie

  Aplikacja mobilna Teams dla urządzeń z Androidem pozwala teraz uzyskać dostęp do plików nawet w trybie offline lub w złych warunkach sieciowych. Wystarczy wybrać pożądane pliki, a Teams zachowa pobraną wersję do użycia w aplikacji mobilnej. Wszystkie pliki, które są dostępne w trybie offline, można znaleźć w sekcji Pliki wewnątrz aplikacji. Funkcjonalność debiutowała na początku tego roku na iOS.

  Tworzenie zadań w Teams

  Teams pozwala teraz szybko tworzyć zadania bezpośrednio z poziomu czatu lub konwersacji na kanale — bez konieczności przełączania aplikacji lub okien. Aby utworzyć zadanie, kliknamy wielokropek (…), a następnie wybierz "Więcej działań" i wybierz "Utwórz zadanie". Więcej informacji znajdziecie w naszym wcześniejszym newsie: Łatwe tworzenie zadań w oparciu o tekst na czacie lub kanale w Microsoft Teams.

  Utwórz zadanie w Teams

  Bogaty podgląd stron i wiadomości programu SharePoint

  Po wklejeniu artykułu lub strony programu SharePoint na czacie Teams, zostanie on automatycznie przekonwertowany do formy specjalnej karty z wyróżnieniem tytułu strony, obrazu miniatury, autora i daty publikacji.

  Microsoft Teams - nowości w aplikacji

  Własny branding w aplikacji Yammer Communities dla Microsoft Teams

  Administratorzy Teams mogą dostosować branding w Yammer Communities wewnątrz Teams w taki sposób, aby pasował do ​​ich sieci Yammer. Mogą użyć preferowanych logotypów, nazewnictwa, kolor akcentu i nie tylko.

  Natywne powiadomienia macOS w Teams

  Użytkownicy "Zespołów" na komputerach Apple'a mogą teraz wybrać opcję dostarczania powiadomień albo za pośrednictwem własnych powiadomień Teams, albo natywnych powiadomień systemu macOS. Wybierając natywne powiadomienia, Teams dziedziczy ustawienia powiadomień systemu operacyjnego i respektuje godziny ciszy, triaż centrum akcji i inne natywne funkcje. Funkcjonalność jest dostępna tylko na macOS 10.15 lub nowszym.

  Pozostałe zmiany w tym miesiącu

  Zarządzanie, bezpieczeństwo i nowości w wersji dla rządu

  Microsoft poinformował też o takich zmianach, jak możliwość zarządzania ryzykiem przez administratorów Teams, automatyczne alerty o urządzeniach w Teams Admin Center, możliwość podglądu funkcji bezpieczeństwa, zgodności i ochrony danych na nowej karcie w Teams Admin Center, a także dostępność wielu znanych już wcześniej funkcji dla klientów rządowych.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/microsoft-teams-blog/what-s-new-in-microsoft-teams-june-2021/ba-p/2497729

  Polecamy również w kategorii Teams