Menu kategorii
 • Outlook.com teraz z wbudowanym Translatorem

  Outlook.com teraz z wbudowanym Translatorem

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  21:02
  31.05.2019
  1178 wyświetleń

  Tłumaczenie tekstu w przeglądarkach, bezpośrednio w miejscu, gdzie ten tekst się znajduje, to już właściwie norma. Do tego zadania najczęściej przydzielamy zewnętrzne rozszerzenia, które musimy najpierw zainstalować. Niektóre przeglądarki chcą nam ułatwić życie - tak to wygląda w nowym Edge, który ma teraz wbudowanego Translatora. Osobnym przypadkiem jest klient poczty Outlook.com, który taką funkcję również posiada.

  Działanie tłumacza jest zbliżone do tego w Edge, jednak z paroma wyjątkami. Nie jest tłumaczona cała strona, ale tylko konkretna wiadomość. Jeżeli język maila zostanie rozpoznany jako obcy, nad treścią wiadomości pojawi się ikona tłumacza i przycisk Przetłumacz wiadomość na język: Polski. Wystarczy ją kliknąć, a wiadomość zostanie przetłumaczona na nasz język. Aby powrócić, klikamy Pokaż oryginalną wiadomość.

  W odróżnieniu od Translatora wbudowanego w Edge nie znajdziemy tu opcji "Zawsze tłumacz strony z...", która automatycznie tłumaczyłaby wszystkie maile w danym języku. Zamiast tego zobaczymy opcję Nigdy nie tłumacz z języka:, po której kliknięciu Outlook nie będzie już proponował tłumaczeń z tego języka.

  Naszym zdaniem natywne wsparcie dla tłumaczeń jest dużo wygodniejsze od korzystania z mniej lub bardziej oficjalnych rozszerzeń. Jedynym minusem wydaje się to, że nie mamy wyboru silnika tłumaczenia, więc jedyną opcją pozostaje Microsoft Translator. Nowa funkcjonalność jest już dostępna dla użytkowników z Polski i każdy może ją sprawdzić sam.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://mspoweruser.com/outlook-com-now-has-a-built-in-translator/

  Polecamy również w kategorii Outlook