Office Lens z Windows Phone trafił na PC z Windows 10

Office Lens z Windows Phone trafił na PC z Windows 10

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:54
15.09.2016
2 komentarze
2205 wyświetleń

Dwa i pół roku temu Microsoft przedstawił Office Lens - aplikację dla Windows Phone 8, opartą na technologii optycznego rozpoznawania znaków. Pozwalała ona łatwo i szybko przekonwertować grafikę na tekst z dodatkowymi elementami (jak tabele, grafiki, wykresy itd.). Wystarczyło zrobić zdjęcie dokumentu, tablicy lub kartki z bazgrołami. Office Lens w parę chwil zamieniał to na plik kompatybilny z pozostałymi aplikacjami Office. Teraz aplikacja wyszła poza świat mobilny i dotarła na pozostałe urządzenia z Windows 10.

Office Lens dzięki standardowi Univesal Windows Platform (UWP) oferuje teraz swoje supermoce komputerom PC, tabletom, smartfonom, a nawet HoloLens. Niezależnie, czy chcemy zdigitalizować szkice, przenieść wzory czy przekonwertować zapisane w pamięci telefonu zdjęcie dokumentu lub zrzut ekranu na plik tekstowy - Office Lens wszystko to zrobi automatycznie, a następnie pozwoli wykorzystać w aplikacjach OneNote, Word lub PowerPoint, a także otwierać jako dokumenty PDF. Office Lens zadba też o to, by obraz został odpowiednio przycięty i wykadrowany. Usuwane są też odbłyski i cienie, zaś kolory zostają wzbogacone. W przypadku trybu zdjęcia, aplikacja zapisuje obraz zarówno w albumie Z aparatu, jak i w programie OneNote. "Aplikacja Office Lens to jak skaner w kieszeni. Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki przekształca notatki z białej lub czarnej tablicy do postaci cyfrowej. Zawsze znajdziesz ważne dokumenty lub wizytówki. Zapisuj pomysły i rób zdjęcia do przejrzenia później. Nie zgubisz już przepisów ani zapisków na kartkach samoprzylepnych!" - dodaje Microsoft.


Office Lens współpracuje z pakietem Office 365

Microsoft wspomina też o integracji Office Lens z Office 365 i OneDrive dla Firm na platformach Windows, Android i iOS: "Dzięki ostatnim aktualizacjom Office Lens dla Windows 10, Android i iOS możesz bezpiecznie zapisywać swoje skany na służbowym bądź szkolnym koncie Office 365. Gdy współpracujesz w OneNote, potrzebujesz grafiki na OneDrive lub chcesz odtworzyć dokument w Wordzie, Office Lens dostarcza tych treści w bezpieczny sposób do twojego Office 365. Wystarczy, że zalogujesz się w Office Lens przy pomocy służbowego lub edukacyjnego adresu e-mail i przechwycisz interesujące treści. Twoje skany będą wówczas łatwe do udostępnienia i zabezpieczone dzięki Office 365". Microsoft demonstruje przykładowy scenariusz wykorzystania Office Lens w trzech krokach:


Zrób zdjęcie, a następnie zapisz je i edytuj w OneDrive dla Firm lub OneNote w Office 365.

Office Lens pobierzemy za darmo na każdą z platform: iOS | Android | Windows


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.office.com/2016/09/15/office-lens-comes-to-windows-10-and-adds-office-365-support/

Polecamy również w kategorii Office 365

Komentarze

  • Damian 12:49 16.09.2016

    Popracujcie trochę nad layoutem. Za mała czcionka, za mały line-height. Zbyt mały kontrast. Źle się to czyta.

  • Krzysztof Sulikowski 19:12 16.09.2016

    dzięki za feedback :)

Skomentuj

Autor