Nowy Outlook dostępny dla wszystkich Office Insiderów. Co nowego?

Nowy Outlook dostępny dla wszystkich Office Insiderów. Co nowego?

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
13:54
29.09.2022
1136 wyświetleń

Od maja tego roku część Office Insiderów mogła korzystać z nowej wersji Outlooka na Windows z nowym interfejsem, inteligentnymi funkcjami, ale też paroma ograniczeniami. Wczoraj Microsoft poinformował, że ta wersja jest już dostępna dla wszystkich w programie Office Insider. Co warto o niej wiedzieć?

Nowy Outlook na Windows, znany też jako One Outlook, to mocno odświeżona wersja klienta poczty. Jej wizją Microsoft dzielił się już na Ignite 2020. Aplikacja oferuje teraz m.in. składniki Microsoft Loop, wyszukiwanie i dołączanie dokumentów poprzez @wzmiankowanie, inteligentne przypomnienia o przeoczonych wiadomościach, korzystanie ze skrzynki jako listy programu To Do, unikalny, osobisty widok kalendarza, funkcje kontroli nad miejscem i czasem w środowisku hybrydowym, przypinanie elementów, funkcję Sweep i nie tylko.

W maju rozszerzyliśmy naszą pracę polegającą na tworzeniu bardziej spójnego doświadczenia Outlook na punktach końcowych (wliczając w to Windows), udostępniając wczesną wersję zapoznawczą nowego Outlooka na Windows. Jest on zaprojektowany, by dostarczyć nowoczesne, ale również znajome, doświadczenie Outlooka, które pomaga poprawić osobistą produktywność i organizację e-maili użytkowników.

Od tego czasu otrzymujemy cenny feedback od Office Insiderów w Beta Channel na temat tego, jak stworzyć bardziej spójne, bogate w funkcje doświadczenie. Bierzemy te opinie pod uwagę i włączamy aktualizacje do tego najnowszego wydania.

Począwszy od dziś, członkowie społeczności Office Insider w Current Channel (Preview) zaczną mieć dostęp i będą mogli eksplorować nowy Outlook na Windows, jako że wypuszczamy go dla społeczności. W nadchodzących tygodniach to doświadczenie będzie również dostępne dla Windows Insiderów z użyciem podobnego przełącznika w aplikacji Poczta na Windows.

— Margie Clinton, Group Product Manager w zespole Outlook, Microsoft

Oprócz zmian opisywanych przez nas wcześniej (wliczając w to obsługę osobistych kont Microsoft) nowy Outlook zyskał szereg nowych funkcji:

  • Dynamiczne szerokości kolumn kalendarza: kalendarz w Outlook pozwala teraz zmieniać szerokości kolumn, aby spersonalizować ilość dostępnej przestrzeni danego dnia w widoku tygodnia.
  • Nowy Outlook na Windows

  • Uproszczone opcje wstążki: mają one zapewnić bardziej elegancki wygląd i łatwiejszą nawigację podczas wysyłania wiadomości.
  • Nowy Outlook na Windows

  • Podpowiedzi w Outlook: podpowiedzi pozwalają lepiej zrozumieć nowe funkcje.
  • Nowy Outlook na Windows

  • Szybkie kroki: funkcja ta pozwala zaoszczędzić czas, pokazując spersonalizowane działania, których można używać wielokrotnie, aby utrzymać swoją skrzynkę odbiorczą w czystości i porządku oraz mieć szybki dostęp do newsletterów i ważnych plików.

Co dalej? Microsoft zapowiada kolejne funkcje nowego Outlooka, w tym obsługę wielu kont e-mail w tej samej aplikacji, obsługę zewnętrznych kont e-mail, wiele aktualizacji wizualnych i opcji personalizacji, możliwość pracy w trybie offline, wyszukiwanie folderów, wsparcie dla webowych dodatków, takich jak Salesforce i Zoom, oraz obsługę plików ICS.

Aktualizacja nowego Outlooka jest dostępna dla Office Insiderów w Beta Channel lub Current Channel (Preview) Version 2209 (Build 15629.20058). Wersja zapoznawcza jest dostępna dla klientów Microsoft 365 — najwyraźniej już nie tylko komercyjnych i edukacyjnych jak wcześniej, ale także i dla konsumentów.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://insider.office.com/en-us/blog/new-outlook-for-windows-available-to-all-office-insiders

Polecamy również w kategorii Outlook