Nokia pokazała telefon Lumia 920

Nokia pokazała telefon Lumia 920

 Krystian Kuś
Krystian Kuś
21:05
05.09.2012
2791 wyświetlenie

Na trwającej w Nowym Jorku wspólnej konferencji Nokii i Microsoftu, fińska firma zaprezentowała nowy model smartfona z rodziny Lumia. Nokia Lumia 920, bo o niej mowa, będzie działała na systemie operacyjnym Windows Phone 8 i wprowadzi kilka nowinek technologicznych, których w ostatnim czasie brakowało w produktach Nokii.

Zacznijmy jednak od specyfikacji najnowszego smartfona fińskiego producenta. Nokia Lumia 920 wyposażona jest w procesor dwurdzeniowy Dual Core Snapdragon S4 oraz 4,5-calowy ekran o rozdzielczości 1280x768 pikseli. Ponadto w telefonie znajdujesię bateria o pojemności 2100mAH oraz mający 8 megapikseli aparat PureView z funkcją PureMotion HD+. Firma ogłosiła także, że jest to pierwszy telefon, jaki wyprodukowała, z wbudowaną możliwością bezprzewodowego ładowania.

Dzięki technologii Clearback, jaką zastosowanow smartfonie, wyświetlacz telefonu jest dużo bardziej wyrazisty przy mocnym nasłonecznieniu, aniżeli w poprzednich modelach. Dodatkowo, firma zapowiedziała, iż będzie on także dużo bardziej odporny na zarysowania. Co ciekawe, zastosowany w smartfonie ekran dotykowy jest na tyle czuły, że można bezproblemowo obsługiwać go nawet w rękawiczkach.

Niestety w zestawie zabraknie bezprzewodowej ładowarki o nazwie „Fatboy”, urządzenie będzie trzeba dokupić osobno.

Jeśli chodzi o obudowę, telefony będą dostępne w sześciu kolorach: niebieskim, żółtym, czarnym, szarym, białym oraz czerwonym.

Smartfony Nokia Lumia 920 zostały przystosowane także do korzystania ze standardu LTE.

Firma nie podała jeszcze ceny ani daty premiery swojego najnowszego urządzenia. Na te informacje przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/nokia-unveils-the-lumia-820-and-920

Polecamy również w kategorii Pozostałe urządzenia