Najpopularniejsze biznesowe aplikacje mobilne należą do Microsoft

Najpopularniejsze biznesowe aplikacje mobilne należą do Microsoft

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
02:29
20.09.2017
0 komentarzy
2320 wyświetleń

Mobilna strategia Microsoftu od przeszło dwóch lat wydaje się nie zmieniać. Firma przestała tworzyć (przynajmniej oficjalnie) i sprzedawać smartfony z Windows 10 Mobile, ale to nie znaczy, że brakuje jej pomysłów na podbicie urządzeń mobilnych... za sprawą oprogramowania. Jako że pod względem aplikacji konsumenckich trudno konkurować z Facebookiem, Amazonem czy Google, gigant z Redmond zajmuje się tym, co od dawna wychodzi mu najlepiej - oprogramowaniem dla firm.

Według najnowszego raportu CCS Insight zatytułowanego Most-Used Mobile Apps at Work, Microsoft posiada aktualnie dwie najczęściej używane biznesowe aplikacje mobilne. Najważniejszy w portfolio giganta pakiet produktywny Office 365 pozostaje najpopularniejszą służbową aplikacją mobilną i obecnie jest on wykorzystywany przez 39% pracowników. Na drugim miejscu znajduje się LinkedIn (35%), a na ósmym - Skype dla Firm (20%). W czołówce rankingu znajdują się też takie aplikacje Microsoftu, jak Skype, Yammer i Teams.

CCS Insight

Microsoft koncentruje się również na wprowadzaniu nowych aplikacji przeznaczonych dla małych i średnich firm. Do pakietu Office 365 firma wprowadziła lub zamierza wprowadzić cały szereg mniejszych aplikacji, wliczając w to:

  • Microsoft Connections - "usługa marketingu mailowego" umożliwiająca tworzenie kampanii kierowanych do określonych typów potencjalnych klientów.
  • Microsoft Listings - narzędzie, które umożliwi firmom publikowanie i prowadzenie wykazów w wielu serwisach internetowych.
  • Microsoft Invoicing - umożliwia przedsiębiorstwom szybkie i profesjonalne tworzenie, śledzenie i przetwarzanie faktur.
  • Microsoft Bookings - aplikacja pozwalająca przeglądać i zarządzać kalendarzem, dokonywać rezerwacji lub wprowadzać w nich zmiany w locie, sprawdzać dostępność pracowników w czasie rzeczywistym, odpowiadać klientom, pozyskać wskazówki dojazdu na najbliższe spotkanie i zarządzać listą klientów.
  • Outlook Customer Manager - proste i inteligentne rozwiązanie do zarządzania klientami dla małych firm.
  • MileIQ - popularna aplikacja do śledzenia przebiegu pojazdu.

Jak twierdzą autorzy raportu z CCS Insight, "zaufanie do technologii Microsoft odzwierciedla solidne podstawy do wielkiej ofensywy z AI względem największych rywali w zakresie chmury - Google, Amazon i IBM". Prognozy dotyczące tego, kto w przyszłości będzie rozdawał karty w rozwoju sztucznej inteligencji, stawiają jednak Microsoft na drugim miejscu (19%), zaraz po Google (26%). Microsoft został też wymieniony - obok McAfee, Apple, Symantec i Google - jako jedna z pięciu marek cieszących się najwyższym zaufaniem w kwestii ochrony służbowych informacji.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/report-microsoft-now-owns-three-of-the-top-five-most-popular-mobile-business-applications/

Polecamy również w kategorii Office 365

Komentarze

Skomentuj

Autor