Nadchodzi aktualizacja kreatora witryn SharePoint

Nadchodzi aktualizacja kreatora witryn SharePoint

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
15:24
30.12.2021
2071 wyświetlenie

Microsoft zapowiedział aktualizację doświadczenia tworzenia witryn programu SharePoint. Ma to ułatwić wybór właściwego rodzaju witryny, ale też zrozumienie ról i uprawnień witryny. Uaktualnienie obejmuje odświeżoną grafikę, rozszerzone opisy witryn i dodatkowy kontekst dla różnych poziomów uprawnień.

Zmiany wpłyną naturalnie na proces tworzenia stron u użytkowników końcowych, rozpoczynających go ze strony głównej SharePointa, a także na adminów, którzy tworzą strony z centrum administratora. Aktualizacja przede wszystkim została specjalnie zaprojektowana, aby twórcy mogli łatwo pojąć różnice między witrynami do komunikacji i witrynami zespołów.

Tworzenie witryny w SharePoint

Aktualizacja obejmie też panel uprawnień strony. Korzystanie z niego pozwoli właścicielom i członkom łatwiej zrozumieć szczegóły różnic między poziomami uprawnień (właściciel witryny z pełną kontrolą, członek witryny z możliwościami edytowania i współtworzenia oraz odwiedzający witrynę z uprawnieniami tylko do odczytu — i co to wszystko znaczy). Wszyscy użytkownicy, którzy będą chcieli dowiedzieć się więcej, będą mogli najechać kursorem na odpowiednią ikonę.

Tworzenie witryny w SharePoint

Aktualizacja zaczęła być już udostępniana i powinna objąć wszystkie dzierżawy SharePoint w połowie stycznia 2022 r. Może być tak, że część użytkowników w jednej organizacji zobaczy zmiany przed innymi.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://windowsreport.com/sharepoint-site-creation-experience-update/

Polecamy również w kategorii SharePoint