Można już streamować gry z Xbox One na Oculus Rift

Można już streamować gry z Xbox One na Oculus Rift

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
22:27
12.12.2016
0 komentarzy
2276 wyświetleń

Pod koniec listopada na blogu Xbox Wire pojawiła się zapowiedź funkcji streamingu z Xbox One na Oculus Rift, która miała się stać dostępna 12 grudnia. Wygląda na to, że wszystko poszło zgodnie z planem i duży ekran może iść w odstawkę. Użytkownicy konsoli mogą odtąd całkowicie zanurzyć się w środowisku VR, oferowanym przez Oculus Rift. Zobaczmy wideo demonstracyjne od Microsft.

Strumieniowanie gier jest od dziś możliwe za pośrednictwem aplikacji o wymownej nazwie Xbox One Streaming to Oculus Rift. Warto pamiętać, że to dopiero początek, więc obsługa nie dotyczy zbyt wielu tytułów. Wspierane są m. in. Gears of War 4, Forza Horizon 3, Halo 5: Guardians i... gry kompatybilne wstecznie z Xbox 360. Jak głosi dzisiejszy komunikat: "Dzięki aplikacji Xbox Streaming możecie grać w swoje ulubione gry z Xbox One bezpośrednio na waszym Oculus Rift. Połącz się ze swoją konsolą poprzez aplikację i zobacz, jak twoje ulubione gry ożywają na wielkim wirtualnym ekranie w jednym z trzech immersyjnych wirtualnych teatrów. Możesz teraz poszerzyć swoją bibliotekę gier VR o swoje ulubione tytuły na Xbox One, wliczając w to gry z Xbox 360, które można uruchamiać na Xbox One. Xbox One Streaming wymaga, by konsola była połączona z tą samą siecią, co domowy PC".

Jak widać na dzisiejszym wideo (i widać było na screenach z listopada), streaming nie oferuje pełnego zanurzenia w świecie gry, a jedynie wirtualną scenerię, w której na wirtualnym ekranie wyświetlana jest gra. Nie będzie kłamstwem, jeśli powiemy, że wyłączamy telewizor, by odpalić go sobie w VR. Różnica będzie jednak taka, że zyskujemy wtedy wrażenie dużo większego ekranu, który może zająć prawie całe pole widzenia, i dodatkowo umieścić go w całkiem ładnej, nierozpraszającej scenerii - na czas gry można spokojnie zapomnieć o bałaganie lub niekorzystnym świetle w pokoju. Xbox One Streaming to Oculus Rift oferuje też garść interaktywnych funkcji pod wirtualnym ekranem, co można zobaczyć na wideo powyżej.

Już na pierwszy rzut oka widać, że wsparcie dla VR w Xbox One dopiero się zaczęło. Nie myślimy tyle o nowych sceneriach, co raczej o całkowitej immersji w świecie gry. Na takie połączenie trzeba będzie jeszcze pewnie poczekać.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/you-can-now-stream-games-from-your-xbox-one-to-the-oculus-rift/

Polecamy również w kategorii Xbox One

Komentarze

Skomentuj

Autor