Mobilne aplikacje Office trafią na bezpieczną platformę BlackBerry Dynamics

Mobilne aplikacje Office trafią na bezpieczną platformę BlackBerry Dynamics

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
23:55
19.03.2018
1264 wyświetlenia

Microsoft ogłosił współpracę z BlackBerry nad pierwszym w swoim rodzaju rozwiązaniem o nazwie BlackBerry Enterprise Bridge, które rozwiąże problem konieczności edytowania plików Office poza bezpiecznym środowiskiem zarządzanym przez firmy. Za pomocą rozwiązania użytkownicy korporacyjni - banki, opieka zdrowotna, prawnicy czy rządy - będą mogli w bezpieczny sposób korzystać z aplikacji mobilnych Office bezpośrednio z BlackBerry Dynamics.

OPIS

BlackBerry Enterprise Bridge to aplikacja działająca pod kontrolą BlackBerry Dynamics i chroniona przez Microsoft Intune. Pozwala to na bezpieczną pracę z dokumentami - w tym ich otwieranie, edytowanie, zapisywanie i udostępnianie - ponieważ dane podlegają szyfrowaniu i stosowane są powszechne zasady dotyczące wycieków danych. Platforma współpracuje z plikami Excel, PowerPoint i Word na dowolnych urządzeniach z iOS i Androidem. "Jednocześnie korporacyjne działy IT czerpią korzyści z wyższych zwrotów z istniejących inwestycji i zyskują większą pewność, że dane i prywatność ich firmy są chronione w najwyższych standardach i pozostają w zgodności z korporacyjnymi i regulacyjnymi zasadami" - dodaje Microsoft.

BlackBerry nową platformę widzi jako odpowiedź na potrzebę "hiper-bezpiecznego sposobu na używanie natywnych aplikacji mobilnych Office 365 przez wspólnych klientów [BlackBerry i Microsoft]". Microsoft z kolei uważa, że współpraca z BlackBerry może wnieść bezpieczeństwo platformy Microsoft 365 na jeszcze wyższy poziom: "Nasi klienci wybierają Microsoft 365 z powodu narzędzi produktywnych i zorientowanych na współpracę, które dostarczają nieustannej innowacji i robią to bezpiecznie. Razem z Blackberry wniesiemy to na wyższy poziom i zapewnimy przedsiębiorstwom nowy standard bezpiecznej produktywności".

Na tym nie koniec dzisiejszych zapowiedzi. Microsoft ogłosił, że odtąd w Azure dostępne są już BlackBerry UEM Cloud, BlackBerry Workspaces, BlackBerry Dynamics i BlackBerry AtHoc. Więcej informacji na temat samej usługi znaleźć można na jej stronie: BlackBerry Enterprise Bridge.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://news.microsoft.com/2018/03/19/blackberry-and-microsoft-partner-to-empower-the-mobile-workforce/

Polecamy również w kategorii Microsoft 365