Microsoft zakończył sprzedaż opaski Band 2. Co dalej?

Microsoft zakończył sprzedaż opaski Band 2. Co dalej?

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
22:09
03.10.2016
3 komentarze
2944 wyświetlenia

Złe wieści dla miłośników opasek fitness. Microsoft usunął pozycję Band 2 ze swojej oferty online, tłumacząc to wyczerpaniem zapasów. Nic nie wskazuje na to, by sprzedaż miała zostać przywrócona, niemniej jednak produkt wciąż znajduje się w ofercie wybranych partnerów, a Microsoft oferuje wsparcie klientom. Firma wyjaśniła też, czego mamy (a raczej czego nie mamy) się spodziewać w tym roku w kontekście urządzeń ubieralnych.

W połowie września przytaczaliśmy nieoficjalne (wówczas) doniesienia o rozwiązaniu grupy, pracującej nad wprowadzeniem do Band 2 systemu operacyjnego Windows 10, oraz o porzuceniu myśli o jego następcy w tym roku. Choć już wcześniej Panos Panay - główny twórca Surface - niejako przez przypadek zaprezentował urządzenie, którym mógł być prototyp Band 3, Microsoft na razie odżegnuje się od jakichkolwiek pogłosek. Nieoficjalne doniesienia stały się już oficjalne, a okazją do wyrażenia swojego stanowiska jest wycofanie Band 2 z oferty Sklepu Microsoft.

Microsoft potwierdził dzisiaj, że wycofuje opaskę Band 2 ze sprzedaży oraz że nie planuje wydania Band 3 w tym roku: "Wyprzedaliśmy nasze istniejące zapasy Band 2 i nie planujemy wydania kolejnego urządzenia Band w tym roku. Pozostajemy zobowiązani wobec nabywców Microsoft Band 2, którym oferujemy wsparcie poprzez Sklepy Microsoft i nasze kanały wsparcia konsumentów. Kontynuujemy też nasze inwestycje w platformę Microsoft Health, która jest otwarta na wszystkich partnerów w zakresie sprzętu i oprogramowania dla urządzeń z Windows, iOS i Androidem". Oświadczenie firmy nie przekreśla całkowicie szansy na zaistnienie trzeciej generacji Band, jednak na razie nic nie wskazuje na to, by takie urządzenie miało w najbliższym czasie wejść na rynek.

Na wybranych stronach Microsoft z informacjami dla posiadaczy opasek Band wciąż możemy znaleźć odnośniki do Sklepu Microsoft, jednak zamiast na stronę produktu trafiamy na stronę główną. W dziale Wearable technology znajdziemy zaś jedynie produkty zewnętrznych firm - głównie Fitbit. Band 2 zniknął też z większości stron partnerów, niemniej jednak wciąż można go zamówić w sklepach Very i PC World.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/microsoft-stops-selling-the-band-2-online-no-band-3-coming-this-year

Polecamy również w kategorii Band

Komentarze

  • Tpmek 00:54 04.10.2016

    Reklama dźwignią handlu. Microsoft robi wszystko żeby ludzie pozbywali się urządzeń mobilnych z Windowsem. Nic tak temu nie sprzyja, jak niepewna przyszłość, a Microsoft jest mistrzem w jej podsycaniu.

  • MCP 11:23 04.10.2016

    "mógł być prototyp Surface 3, " cgyba Band 3?

  • KS 13:53 05.10.2016

    dzięki, MCP

Skomentuj

Autor