Microsoft prezentuje Nokię 222, niskobudżetowy telefon z mocną baterią

Microsoft prezentuje Nokię 222, niskobudżetowy telefon z mocną baterią

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:35
26.08.2015
3173 wyświetlenia

Nokia już od wielu miesięcy nie wypuściła żadnego "własnego" telefonu, jako że jej dział usług i urządzeń stał się częścią Microsoftu w kwietniu 2014 r. Wprawdzie mówiło się, że sygnatura Nokii zniknie całkowicie z nowo produkowanych urządzeń. Tak stało się przede wszystkim z marką Nokia Lumia, od miesięcy znaną jako Microsoft Lumia. Firma z siedzibą w Redmond wypuściła jednak kilka klasycznych telefonów pod dobrze znanym szyldem Nokia. Jednym z nich jest nowy niskobudżetowiec, "zaprojektowany, by połączyć więcej osób z Internetem i umożliwić im uchwycenie i udostępnianie ich świata na nowe sposoby".

Podobnie jak tegoroczni debiutanci - Nokia 105 i Nokia 215 - Nokia 222 należy do segmentu podstawowych klasycznych telefonów, wyposażonych w kilka nowoczesnych funkcji, takich jak przeglądarka internetowa (połączenia 2.5G), Skype, Facebook, Twitter i Messenger. Urządzenie posiada 2,4-calowy ekran QVGA (320x240 pikseli) i 2-megapikselowy aparat. Znajdziemy tu również wbudowane radio FM, odtwarzacz MP3, gniazdo na kartę microSD do 32 GB i zintegrowaną latarkę LED. Według zapewnień Microsoftu jednorazowe naładowanie baterii wystarczy na 45 godzin odtwarzania radia lub 50 godzin odtwarzania MP3.

To właśnie bateria o pojemności 1100 mAh jest najmocniejszą stroną Nokii 222. W modelu z jedną kartą SIM zapewnia pracę urządzenia do 29 dni na jednym naładowaniu, podczas gdy wariant dual-SIM oferuje 21 dni czuwania. Obie wersje zapewniają do 20 godzin rozmowy. Kolejną zaletą telefonu jest niewątpliwie jego cena, która po odliczeniu podatków i innych opłat wynosić ma 37 dolarów (ok. 138 zł). Zarówno funkcjonalność i podzespoły telefonu, jak i jego cena wskazują jasno, że Microsoft celuje w rynki krajów rozwijających się.

Nokia 222 wejdzie na rynek we wrześniu. Jeśli chodzi o wzornictwo urządzenia, Microsoft tym razem postawił na klasykę. W przeciwieństwie do panującego w rodzinie Nokia/Lumia wielobarwnego trendu, Nokia 222 będzie dostępna tylko w dwóch wersjach: białej i czarnej.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/microsoft-launches-the-nokia-222-a-37-handset-with-up-to-a-month-of-battery-life

Polecamy również w kategorii Nokia