Microsoft kończy z marką Lumia?

Microsoft kończy z marką Lumia?

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:01
17.01.2016
3 komentarze
4234 wyświetlenia

W ubiegłym miesiącu Microsoft potwierdził istnienie następcy Lumii 640, a w zeszłym tygodniu zarejestrował go w Federalnej Komisji Łączności (FCC). Jest więc kwestią czasu, kiedy Lumia 650 ostatecznie trafi na rynek. Według ostatnich przesłanek Microsoft zaprezentuje światu urządzenie 1 lutego. Pojawiły się też nieoficjalne doniesienia, jakoby miał to być ostatni reprezentant marki Lumia. Czy Microsoft zamierza porzucić świat smartfonów? Niekoniecznie. Na horyzoncie maluje się nowy gracz.

5-calowy ekran, 1 GB pamięci RAM, 4G LTE, dual SIM, 8 GB pamięci wbudowanej, jeden ze słabszych układów Qualcomm i Windows 10 Mobile na pokładzie - tak pokrótce prezentuje się Lumia 650. Telefon ma być tegoroczną propozycją dla oszczędnych i mniej wymagających użytkowników. Mimo dość interesującego wyglądu (estetycznie podobno przebija flagową Lumię 950/950 XL), premiera odbędzie się bez większego rozgłosu. Nic dziwnego, bowiem Microsoft skupia się raczej na modelach flagowych.

Lumia 650

Microsoft na razie milczy, za to Internet huczy. Z jednego z nieoficjalnych raportów wynika, że Lumia 650 będzie ostatnią Lumią, wyprodukowaną przez Microsoft. Oznaczałoby to koniec marki, zapoczątkowanej pod koniec 2012 roku. Microsoft nie zamierza bynajmniej wycofać się z segmentu mobilnego. Z oficjalnej dokumentacji wynika, że firma pracuje nad obsługą aplikacji Win32 na urządzeniach ARM. Miałoby to być możliwe w ramach Windows 10/Windows 10 Mobile. Kolejną ciekawostką są prace nad Windows 10 Mobile dla urządzeń x86. Gdy połączymy to z obiecującymi przesłankami o Surface Phone, mamy odpowiedź. Microsoft porzuci Lumię, by tworzyć bardziej zaawansowane smartfony i phablety pod szyldem Surface.

Microsoft nigdy jasno nie zadeklarował, że pracuje nad Surface Phone, niemniej twórcy Surface nie wykluczają takiej perspektywy. Urządzenia tego typu mogłyby zgrabnie połączyć doświadczenie mobilne z obsługą aplikacji desktopowych i - dzięki obsłudze interfejsu Continuum - jeszcze bardziej zbliżyć telefon do komputera PC.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/microsoft-said-to-be-announcing-lumia-650-on-february-1-reported-to-be-the-last-lumia

Polecamy również w kategorii Lumia

Komentarze

  • Lehu2 12:11 18.01.2016

    Ma być propozycją dla oszcżędnych?? Co za bzdura. Model droższy od L550 i L640. Metalowa obudowa koszuje 400zł? Oby tak dalej MS.

  • Pogromca 18:34 18.01.2016

    Witam,wszyscy by wszystko chcieli za zlotowke,ruszcie dupy zalozcie wlasna firme i robcie wszystko za zlotowke, zobaczymy jacy bedziecie madrzy

  • Arival 09:24 26.01.2016

    Może i fajnie, ale 1g ramu to troszę za mało!! opcja na 1,5G byłaby optymalna przy 5calach, wgrane appki z reguły są nieużywane, a odinstalować ich nie można, tak samo jak przy appkach na andku, czy przenieść ich na kartę sd, co zmusza w końcu do zakupu droższych modeli, których możliwości nie są wykorzystywane nawet w 50%

Skomentuj

Autor