Microsoft: iOS jest tak samo podatny jak Android

Microsoft: iOS jest tak samo podatny jak Android

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:53
15.10.2016
0 komentarzy
1857 wyświetleń

Kilka tygodni temu pojawił się "Pegasus", nowe oprogramowanie spyware dla iOS, korzystające z aż trzech luk bezpieczeństwa. Znani specjaliści bezpieczeństwa z firmy Lookout ochrzcili je mianem trójzęba ("Trident"). Lookout jest zdania, że to najbardziej wyrafinowa i natarczywa forma złośliwego oprogramowania, jaka pojawiła się na iOS. Użytkownikom zaleca się natychmiastową aktualizację systemu do najnowszej wersji.

Pojawienie się aż trzech podatności w iOS dało firmie Microsoft okazję do krytyki Apple. Jak napisał Brad Anderson, CVP grupy Enterprise and Client Mobility w Microsoft, podatności Pegasus/Trident dowodzą, że iOS jest tak samo dziurawy jak Android. Jakie wnioski powinni wyciągnąć deweloperzy tych systemów? "Przez ponad dwa lata wyżsi rangą pracownicy powtarzali mi niezliczoną ilość razy, że mają niezachwiane zaufanie dla platformy iOS. W tych dyskusjach często można było usłyszeć komentarze pokroju 'Nie ufam Androidowi, bo to dziki, dziki zachód - ale mam ogromne zaufanie do iOS, bo to kontrolowany i certyfikowany ekosystem'. Nie zamierzam rzucać kamieniami w Androida i iOS, ale jest pewien problem w tej perspektywie. Bądźmy szczerzy - wiadomo, że wszyscy dostawcy mobilnych systemów operacyjnych wkładają nadludzki wysiłek w umacnianie swoich platform i robią wszystko, by dostarczyć możliwie najbezpieczniejszego systemu, jednak ten fakt nie umniejsza istnieniu nowoczesnych cyfrowych zagrożeń, które wciąż doprowadzają do pomyślnych ataków, pomimo niewiarygodnych wysiłków organizacji, tworzących te platformy" - pisze Anderson.

Źródło: bestsecuritysearch.com

Przedstawiciel działu mobilnego dostrzega, że smartfony są współcześnie tak samo atrakcyjnym celem ataków, jak komputery PC, choćby dlatego, że większość przedstawicieli firm posiada po kilka urządzeń, a dostęp do nich równa się nielegalnemu dostępowi do każdej minuty ich życia. Anderson twierdzi, że współczesne firmy dzielą się na dwa rodzaje - takie, które zostały już zhakowane oraz takie, które jeszcze o tym nie wiedzą. Anderson kończy swą wypowiedź radą - nie jest mądrze wkładać wszystkie jajka do jednego koszyka - a także zapewnieniem, że w kwestii bezpieczeństwa Microsoft dostarcza najlepszej pojedynczej podstawy dla organizacji.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/microsoft-executive-ios-is-as-vulnerable-as-android

Polecamy również w kategorii Bezpieczeństwo

Komentarze

Skomentuj

Autor