Menu kategorii
 • Microsoft Teams ze wspólnym czatem dla kont służbowych i osobistych

  Microsoft Teams ze wspólnym czatem dla kont służbowych i osobistych

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  16:55
  12.01.2022
  2088 wyświetleń

  Microsoft zaczyna udostępniać funkcję czatu dla użytkowników z kontami osobistymi (konsumentów) i firmowymi (użytkowników biznesowych). Firma zaktualizowała powiadomienia w centrum wiadomości i poinformowała, że "zewnętrzna federacja" czatów będzie wdrażana do połowy stycznia.

  Wspólny czat dla użytkowników domowych i firmowych trafił początkowo do testów w listopadzie zeszłego roku. Pełne wdrożenie planowane było do końca grudnia, jednakże przesunięto je na styczeń. Dzięki tej aktualizacji użytkownicy Teams w twojej organizacji będą mogli rozpocząć czat 1:1 lub grupowy z użytkownikami Teams, którzy korzystają z osobistych kont i vice-versa — czytamy w powiadomieniu. Nowa funkcjonalność pozwoli zapraszać do czatu dowolnych użytkowników Teams z użyciem adresu e-mail albo telefonu i spełnić przy tym zasady bezpieczeństwa i zgodności w organizacji.

  Microsoft Teams - konto osobiste

  Funkcjonalność staje się dostępna w aplikacjach Microsoft Teams w przeglądarce, destkopowej i mobilnej. Administratorzy będą mogli ją włączyć lub wyłączyć zarówno na poziomie dzierżawy, jak i indywidualnych użytkowników. Domyślnie ustawienie będzie włączone. Administratorzy będą mogli je wyłączyć na portalu admina w sekcji zewnętrznego dostępu bądź za pomocą poleceń PowerShell.

  Na chwilę obecną "interoperacyjność" służbowego i osobistego Teams obejmuje tylko czat. Funkcje, takie jak połączenia i udostępnianie plików, są póki co niedostępne. Zamiast tego można użyć innych aplikacji, m.in. Skype, Outlook czy OneDrive.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.zdnet.com/article/microsoft-is-rolling-out-the-ability-to-chat-across-teams-consumer-and-business/

  Polecamy również w kategorii Teams