Menu kategorii
 • Microsoft Teams z nowym planem zaawansowanej komunikacji

  Microsoft Teams z nowym planem zaawansowanej komunikacji

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  13:44
  05.08.2020
  1629 wyświetleń

  Microsoft ogłosił nowy plan zaawansowanej komunikacji dla klientów Microsoft Teams. W ramach "Advanced Communications" użytkownicy mogą cieszyć się spotkaniami z limitem aż 20 tysięcy uczestników, a także mogą dostosować lobby spotkań z użyciem własnej marki. Szczegóły poniżej.

  Ostatnie miesiące to w wielu aspektach sytuacja bez precedensu. W obszarze komunikacji cyfrowej uwypukliły się niedociągnięcia znanych aplikacji, a także wyraźne stały się określone potrzeby użytkowników — osób prywatnych łączących się z rodzinami, pracowników, uczniów i nauczycieli. Na wiele tych potrzeb Microsoft zdążył już odpowiedzieć poprzez bogate w nowe funkcje aktualizacje Teams. Jednocześnie, gdy sytuacja z pandemią nadal się zmienia, Microsoft obserwuje nowy trend:

  Wielu naszych klientów nawiguje do nowej fazy odpowiedzi na COVID-19, odchodząc z podejścia "wszystko zdalnie" do bardziej zrównoważonego, hybrydowego miejsca pracy, łącząc pracę zdalną i fizyczne biura. Inwestują oni w długoterminową elastyczność oraz wzmacniają zwinność organizacyjną, proaktywnie zarządzając kosztami i ryzykiem aktualnej niepewności ekonomicznej.
  — zespół Microsoft Teams

  Aby wspierać komunikację we wspomnianym podejściu hybrydowym, Microsoft ogłasza nowy zestaw możliwości w Teams o nazwie Advanced Communications. Wspiera on takie potrzeby, jak:

  • Skalowanie spotkań Teams do 20 tysięcy uczestników: Teams pozwala dotrzeć do szerszego grona odbiorców, łącząc się z pracownikami, klientami i partnerami. Tworząc tę funkcjonalność, Microsoft skupił się na doświadczeniu spotkań, upewniając się, że nawet w tak dużej skali łatwo jest zarządzać spotkaniami i słuchać mówców. Dlatego też maksymalna liczba interaktywnych uczestników spotkań wzrasta do 1000. Można ją łatwo zwiększyć o kolejnych 19 tysięcy uczestników jako widzów (tryb view only).
  • Rozszerzona kontrola administratora: Możemy użyć nowych narzędzi i nadać spotkaniom więcej struktury, dodając do nich firmowy branding, który zapewni profesjonalny wygląd i wrażenia. W najbliższych miesiącach zacznie się to od funkcjonalności branded meeting lobby ("poczekalnia" z bradingiem firmy) i w dalszej kolejności rozciągnie się na podstawowe doświadczenie spotkań. Microsoft zachęca też do połączenia się z aplikacjami biznesowymi, aby zarządzać na dużą skalę i automatyzować przepływy pracy, a także do ustawienia zasad dotyczących nagrywania i innych działań możliwych we współpracy z partnerami.

  Microsoft Teams

  Plan Advanced Communications będzie można dodać do dowolnej płatnej subskrypcji Microsoft 365 lub Office 365. Stanie się on dostępny w tym tygodniu. Już teraz można uruchomić jego 60-dniową wersję próbną w Teams Admin Center, a od połowy sierpnia — także na witrynie Microsoft Teams.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.microsoft.com/en-us/microsoft-365/blog/2020/08/03/take-communnext-level-microsoft-teams/

  Polecamy również w kategorii Teams