Menu kategorii
 • Microsoft Teams pozwoli organizatorom usuwać nieodpowiednie wiadomości innych osób na czacie

  Microsoft Teams pozwoli organizatorom usuwać nieodpowiednie wiadomości innych osób na czacie

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  18:29
  07.09.2021
  1296 wyświetleń

  Do Microsoft Teams zmierza nowa funkcjonalność, która pozwoli "nadzorcom" czatu (administratorom, moderatorom czy właścicielom kanału) usuwać wiadomości innych osób. Harmonogram zmian w Microsoft 365 wskazuje, że nowość jest obecnie rozwijana i zacznie być udostępniana użytkownikom webowego i desktopowego klienta Teams jeszcze w tym miesiącu.

  Do tej pory Teams pozwalał użytkownikom jedynie usuwać ich własne wiadomości. Nie było przy tym opcji usuwania wiadomości innych ludzi. Ewidentny brak moderacji w tym zakresie mógł doprowadzić do sytuacji, w których nauczyciele czy po prostu organizatorzy spotkań nie mogli usuwać nieodpowiednich, niewłaściwych czy niepożądanych wiadomości napisanych przez uczestników.

  Microsoft postanowił rozwiązać ten problem i wprowadzić nową funkcję moderacji. Funkcjonalność ta, zaprojektowana z myślą o naszych użytkownikach Teams for Education, pozwala nadzorcom czatu usuwać nieodpowiednie, nie na temat lub inne wiadomości na czacie Teams — pisze Microsoft. Mimo że głównymi adresatami tej zmiany są użytkownicy edukacyjni, to będzie ona ogólnodostępna dla wszystkich użytkowników Teams. Pozwoli to moderować nie tylko lekcje zdalne, ale też na przykład spotkania biznesowe czy webinary.

  Pamiętając o tym, że przynajmniej od początku pandemii do "Zespołów" trafia nawet kilkadziesiąt nowych funkcji miesięcznie, nie dziwi nas wcale, że Microsoft ma w zanadrzu zarówno tę, jak i wiele innych nowości. Szykowane są m.in. powiadomienia o połączeniach spamowych czy wsparcie dla menadżerów oddzielnych pokoi.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.onmsft.com/news/microsoft-teams-delete-irrelevant-chat-messages

  Polecamy również w kategorii Teams