Microsoft Intune teraz także w wydaniu dla edukacji

Microsoft Intune teraz także w wydaniu dla edukacji

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:24
24.01.2017
0 komentarzy
1478 wyświetleń

Intune pomaga przedsiębiorstwom w zapewnieniu swoim pracownikom dostępu do firmowych aplikacji, danych i zasobów z praktycznie dowolnego miejsca i urządzenia przy zachowaniu niezbędnych zasad bezpieczeństwa. Na dzisiejszej konferencji BETT w Londynie Microsoft zapowiedział kolejną wersję Intune, dedykowaną środowisku edukacyjnego. Microsoft Intune for Education oferuje administratorom szkolnym i nauczycielom możliwości ekspresowej konfiguracji urządzeń i wdrażania oprogramowania.

Intune for Education to oparta na chmurze usługa, która pozwala zarządzać szkolnymi urządzeniami z Windows 10 w sposób efektywny i niezależnie od miejsca, w którym się znajdują. Serwis już na starcie zapewnia zestaw prekonfigurowanych zasad, które można przypisać urządzeniom, by pozostawały bezpieczne. W pakiecie mamy ponad 150 ustawień, które można skonfigurować, by obowiązywały już od pierwszego uruchomienia systemu. Ekspresowa instalacja daje administratorom możliwość dołączenia dodatkowych aplikacji i spersonalizowania ustawień dla różnych grup urządzeń i użytkowników. Biblioteka aplikacji jest zsynchronizowana ze Sklepem Windows dla Firm, a także z listą sugerowanych aplikacji edukacyjnych, które można szybko dołączyć.

Poniżej przytoczymy trzy najważniejsze punkty, które charakteryzują Intune for Education:

  • Funkcja ekspresowej instalacji ułatwia wprowadzenie domyślnych zasad dla wszystkich urządzeń i użytkowników w klasie, szkole czy nawet całej grupie szkół - wszystko to jest kwestią minut. Szkoły mogą personalizować ponad 150 pojedynczych ustawień, przypisać je do ucznia i zastosować do sprzętu, aplikacji, przeglądarek, menu Start, Windows Defender i nie tylko. Ustawienia obowiązują użytkownika niezależnie od urządzenia, z którego się zaloguje.
  • By zarządzać tylko kilkoma urządzeniami, administrator lub nauczyciel może automatycznie włączyć je do Microsoft Intune, logując się na koncie Office 365 Education. Gdy trzeba połączyć więcej urządzeń, z pomocą przyjdzie aplikacja dedykowana szkolnym PC, która obsługuje praktycznie dowolną liczbę urządzeń z Windows 10. Gdy uczeń lub nauczyciel loguje się na nowe urządzenie po raz pierwszy, jest ono już dostosowane do jego własnych potrzeb.
  • Intune for Education ułatwia przypisywanie i wdrażanie dowolnych kombinacji aplikacji webowych i edukacyjnych ze Sklepu Windows dla Firm. Gdy aplikacje zostają spersonalizowane, są one dostępne dla użytkowników przy następnym zalogowaniu i towarzyszą im na wszystkich urządzeniach, gdy logują się z tego samego konta. Widoczne są więc dokładnie te aplikacje, które powinny być widoczne.

Intune for Education stanie się dostępny w wersji Preview w najbliższych tygodniach. Ogólnej dostępności spodziewać się można wiosną tego roku. Podany przez Microsoft cennik wskazuje na cenę 30 USD/stanowisko. Więcej informacji otrzymać można, rejestrując się do newslettera.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-announces-intune-education/

Polecamy również w kategorii Office 365

Komentarze

Skomentuj

Autor