Listy Microsoft ogólnodostępne dla użytkowników Microsoft 365

Listy Microsoft ogólnodostępne dla użytkowników Microsoft 365

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:17
24.11.2020
1629 wyświetleń

Microsoft ogłosił ogólną dostępność Microsoft Lists, nowej aplikacji do zarządzania projektami i współpracy w pakiecie Microsoft 365. Listy są dostępne dla komercyjnych, edukacyjnych i rządowych subskrybentów. Więcej szczegółów poniżej.

W maju na Microsoft Build 2020 padła pierwsza zapowiedź Microsoft Lists — nowej aplikacja do śledzenia informacji i organizowania pracy. "Listy" są proste, inteligentne i elastyczne, pozwalają trzymać rękę na pulsie w najważniejszych sprawach zespołu, śledzić problemy, aktywa, ustalone porządki, kontakty, zapasy i nie tylko. Aplikacja oferuje personalizowane widoki, inteligentne zestawy i alerty, które utrzymują wszystkich w synchronizacji. Pierwszym miejscem, w którym pojawiły Listy, była aplikacja przeglądarkowa (w lipcu), a następnie Microsoft Teams (na początku września). Wkrótce potem zostały wydane jako samodzielna aplikacja w wersji zapoznawczej.

Kluczowe możliwości List Microsoft to między innymi:

  • Tworzenie nowej listy od zera lub w oparciu o szablon, dane z tabeli Excela albo istniejącą listę.
  • Importowanie istniejących list zespołu jako nowe karty.
  • Wszystkie standardowe funkcje list, do których dostęp daje SharePoint: typy kolumn, formatowanie widoku, szybka edycja, eksportowanie do Excela, filtrowanie etc.
  • Możliwość prowadzenia dyskusji na kanale o elemencie listy.
  • Dostępność logów ze wszystkich akcji użytkowników na liście.

Aplikacja daje wgląd w ulubione oraz ostatnie listy, w tym nasze własne i udostępnione nam przez innych. Możemy tworzyć własne, prywatne listy, udostępniać listy innym oraz tworzyć listy zespołów, należące do ich członków. Pozwala współpracować nad listami, używając elastycznych widoków siatki, kart i kalendarza. Listy mogą stanowić ponadto źródło danych dla niestandardowych aplikacji zwiększających produktywność we współpracy z Power Apps i Power Automate.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.onmsft.com/news/microsoft-lists-app-is-now-generally-available-in-microsoft-365

Polecamy również w kategorii Microsoft 365