Menu kategorii
 • Kalkulator, Narzędzie wycinanie, Poczta i Kalendarz zaktualizowane dla Windows 11

  Kalkulator, Narzędzie wycinanie, Poczta i Kalendarz zaktualizowane dla Windows 11

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  14:19
  13.08.2021
  2378 wyświetleń

  Windows 11 Insider Preview otrzymał wczoraj aktualizację do builda 22000.132 dla wszystkich w kanałach Beta i Dev. Większość zmian objęła oba kanały, niemniej jednak aktualizacje kilku wbudowanych aplikacji dotarły tylko do kanału deweloperów. Zgodnie z obietnicą dziś przyjrzymy się bliżej tym zmianom. Warto podkreślić, że chociaż Jedenastka jest dostępna do testów od półtora miesiąca, to opisywane tu zmiany należą do pierwszej fali aktualizacji preinstalowanego oprogramowania dla tego systemu. Szczegóły poniżej.

  Narzędzie Wycinanie

  Narzędzie Wycinanie

  W Windows 11 klasyczne Narzędzie Wycinanie i aplikacja Wycinek i szkic zostały skonsolidowane pod szyldem "Narzędzie Wycinanie". Ta nowa aplikacja posiada najlepsze cechy obu wspomnianych i jak twierdzi Microsoft, jest następnym etapem ewolucji przechwytywania ekranu w Windows.

  Narzędzie Wycinanie

  Narzędzie Wycinanie dla Windows 11 zawiera nową warstwę wizualną, która opiera się na klasycznej wersji narzędzia, wraz z dodatkową funkcjonalnością, taką jak wsparcie dla skrótu klawiszowego WIN + SHIFT + S z Wycinku i szkicu, a także bogatsze funkcje edytowania. Wprowadzono również nową stronę ustawień aplikacji.

  Narzędzie Wycinanie

  Po wykonaniu tego skrótu w górnym menu możemy łatwo wybrać wycinek prostokątny, o dowolnym kształcie, okna lub pełnoekranowy. Gdy już wykonamy zrzut ekranu (bądź jego fragmentu), Narzędzie Wycinanie dostarczy nam bogatą funkcjonalność edytowania z możliwościami tworzenia adnotacji, przycinania, innych edycji, zapisu i udostępniania.

  Narzędzie Wycinanie

  Warto też dodać, że Narzędzie Wycinanie honoruje teraz motyw systemowy. Jeśli używamy trybu ciemnego, Narzędzie również przybierze takie barwy — podobnie z trybem jasnym. Dodatkowo możemy wybrać motyw aplikacji niezależny od systemowego poprzez nową stronę ustawień.

  Narzędzie Wycinanie

  Kalkulator

  Kalkulator

  Kalkulator dostał wizualne odświeżenie w Windows 11, nowe ustawienie motywu aplikacji (jak w Narzędziu Wycinanie) i parę nowych funkcjonalności. Poza tym Kalkulator został napisany od nowa w C#, tak aby więcej osób mogło dokładać do niego kontrybucje w GitHub!

  Kalkulator

  Aplikacja została wyposażona w zestaw przydatnych funkcjonalności. Teraz śmiało można powiedzieć, że Kalkulator jest idealnym narzędziem do odrabiania zadań z matematyki, zarządzania finansami, rysowania i analizowania równań na wykresie, a także do pracy z algebrą, trygonometrią i złożonymi wyrażeniami matematycznymi:

  • Łatwy w użyciu standardowy widok Kalkulatora służy do wszystkich podstawowych obliczeń, natomiast kalkulator naukowy — do bardziej złożonych operacji.
  • Kalkulator programisty oferuje bogatą funkcjonalność dla deweloperów i inżynierów.
  • Tryb graficzny Kalkulatora pozwala rysować jeden bądź więcej wykresów równań i analizować je w celu identyfikacji kluczowych elementów.
  • Kalkulator umożliwia konwersję na ponad 100 różnych jednostek i walut.

  Kalkulator

  Poczta i Kalendarz

  Poczta Kalendarz

  Poczta i Kalendarz zostały zaktualizowane w nowym stylu wizualnym. Dodano do nich zaokrąglone rogi i inne poprawki, dzięki którym aplikacje dają większe poczucie bycia częścią Windows 11. Podobnie jak wcześniej Poczta i Kalendarz mogą odzwierciedlać motyw systemowy.

  Poczta

  Poczta

  Jest to dopiero pierwsza porcja aktualizacji oprogramowania dla Windows 11 i Microsoft zapowiada, że będzie ich więcej. Jak się Wam podobają nowe wersje tych aplikacji? I które programy Waszym zdaniem wymagają jeszcze poprawek? Dajcie nam znać w komentarzach!


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://blogs.windows.com/windows-insider/2021/08/12/first-set-of-windows-app-updates-rolling-out-to-windows-insiders-for-windows-11/

  Polecamy również w kategorii Windows 11