Menu kategorii
 • Jest już prawie dwa razy więcej urządzeń IoT niż ludzi na świecie. Microsoft zapewni im bezpieczeństwo

  Jest już prawie dwa razy więcej urządzeń IoT niż ludzi na świecie. Microsoft zapewni im bezpieczeństwo

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  11:37
  29.10.2019
  1181 wyświetlenie

  W zeszłym roku na konferencji RSA Microsoft zapowiedział Azure Sphere, nowe rozwiązanie zabezpieczeń IoT, obejmujące sprzęt, system operacyjny i składniki chmurowe. Teraz gigant zapowiada ogólną dostępność usługi na luty 2020 roku i mówi o niej trochę więcej. Ogólna dostępność pozwoli stosować rozwiązanie bezpieczeństwa na dowolną skalę i dostarczać stałe aktualizacje zabezpieczeń oraz systemu bezpośrednio na urządzenia IoT.

  Azure Sphere

  Choć zapowiedź miała miejsce w zeszłym roku, to według Microsoftu krajobraz IoT i tak od tego czasu się zmienił. Dziś jest już więcej połączonych urządzeń niż ludzi na świecie. Według danych Gartnera ich liczba wynosi 14,2 miliarda i w 2020 roku wzrośnie do 20 miliardów. Microsoft już teraz jednak przygotowuje się na obsługę nawet setek miliardów takich urządzeń. Aby ich wdrażanie nie było przez nic blokowane, potrzebne są odpowiednie rozwiązania. Jedną z głównych barier (również w Polsce) jest bezpieczeństwo. Okazuje się, że klienci korporacyjni kupowaliby nawet o 70% więcej urządzeń IoT, gdyby produkty te rozwiewałyby ich wątpliwości związane z bezpieczeństwem. Jak twierdzi Microsoft, jego misją jest wspomaganie organizacji w łączeniu i tworzeniu bezpiecznych i godnych zaufania urządzeń IoT.

  Wraz z pojawianiem się miliardów nowych urządzeń połączonych organizacje muszą je zabezpieczać, aby pomóc chronić dane, prywatność, bezpieczeństwo fizyczne i infrastrukturę. Usługa Azure Sphere korzysta z dekad doświadczenia firmy Microsoft w zakresie sprzętu, oprogramowania i rozwiązań chmurowych, aby dostarczać gotowe rozwiązanie dla urządzeń IoT. Uzyskaj ochronę w głębi systemu, aby bez obaw wprowadzać innowacje IoT.

  W toku prac nad usługą Microsoft nawiązał partnerstwa sprzętowe z MediaTek, który produkuje pierwszy certyfikowany chip Azure Sphere — MT3620, z NXP, który również tworzy certyfikowany chip, będący rozszerzeniem jego popularnego procesora i.MX 8, oraz z Qualcomm, którego produkt będzie pierwszym komórkowym chipem dla Azure Sphere. Na poziomie oprogramowania klienci mogą liczyć na zestawy deweloperskie od partnerów, takich jak Seeed Studios i Avnet, a także na moduły m.in. od AI-Link, USI i Avnet. Gigant chwali się również pomyślnymi wdrożeniami Azure Sphere u takich klientów i partnerów, jak Starbucks, Gojo i Leoni.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.microsoft.com/security/blog/2019/10/28/iot-innovation-azure-sphere-general-availability-february-2020/

  Polecamy również w kategorii Internet Rzeczy